Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

asketbol Milli Takımı İtalya'ya gitti

Ülkemizi Akdeniz Oyunları'nda temsil edecek olan Basketbol Milli Takımı hazırlık turnuvası için İtalya'ya gitti.

MURAT ÇAKIR/İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME
Milli Takım turnuva süresince ev sahibi İtalya'nın yanı sıra Hırvatistan ve Yunanistan ile karşılaşacak. THY'ye ait bir uçakla İstanbul'dan Venedik'e giden Basketbol Milli Takımlar Teknik Direktörü Bogdan Tanieviç Akdeniz Oyunlarından önce bu turnuvanın iyi bir hazırlık olacağını belirterek şunları söyledi:

"İstanbul'daki hazırlıklar sırasında ufak tefek sakatlıklar oldu. Ama sonuçta antreman yoğunluğumuzun çok iyi olduğunu düşünüyorum. Gittiğimiz turnuva için gerekli enerjiye ve fiziğe sahip olduğumuzu düşünüyorum.
Önümüzdeki Akdeniz Oyunları'nda altın madalyayı kazanmak için yeterince genç ve yetenekli oyunculardan oluşmuş bir takım kurduk. Sonuçta ülkemizde yapılan bu organizasyonda altın madalyayı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Bunun da farkındayız."

TAKVİMDE HATA MI VAR?

Bogdan Tanieviç, Türkiye'de halen basketbol şampiyonunun belli olacağı Galatasaray ve Banvit arasında finallerin oynandığını ve bu takımlardaki oyuncuların Milli Takıma gidemedikleri konusundaki düşüncelerinin sorulması üzerine "Şu anda sahip olduğumuz takımla oraya gidiyoruz. Zaten hazırlıkları yapıyoruz. Final serisinin ben bize yardım edecek bir sürede bitebileceğini düşünmüyorum açıkçası. Final serisinin devamında bizim Akdeniz Oyunları başlayacağı için oradaki arkadaşlarının yetişmesi pek mümkün gözükmüyor" dedi.

Milli Takım oyuncularından Cemal Nalga, İtalya'daki turnuvanın Akdeniz Oyunları öncesi çok önemli olduğunu belirtirken Serhat Çetin ise çok iyi hazırlandıklarını söyledi. Serhat Çetin Türkiye'deki şampiyona bitmeden Akdeniz Oyunları'nın başlaması konusunda takvimde bir hata olup olmadığı sorusuna ise "Takvimde bir hata olup olmadığını bilemem, ancak Milli Takım kadrosu ona göre yapıldı. Genç bir kadro ve hazırız" diye cevap verdi.
İtalya’daki turnuvada Milli Takım yarın saat 21.30’da İtalya ile Pazar günü saat 19.15’te Yunanistan’la Pazartesi günü de saat 19.15’te Hırvatistan’la karşılaşacak.

Turnuvanın maç programı şöyle:
8 Haziran Cumartesi
TSİ 19:15 Yunanistan - Hırvatistan
TSİ 21:30 İtalya - TÜRKİYE

9 Haziran Pazar
TSİ 19:15 TÜRKİYE - Yunanistan
TSİ 21:30 Hırvatistan - İtalya

10 Haziran Pazartesi
TSİ 19:15 TÜRKİYE - Hırvatistan
TSİ 21:30 Yunanistan - İtalya

Bunları da Beğenebilirsiniz