İZMİR HABERLERİ KARŞIYAKA HABERLERİ

Askerlere moral paketleri gönderiliyor

DHA
01.04.2018 - 11:31Son Güncelleme :
DHA

KARŞIYAKA Belediyesi, Türkiye Emekli Subaylar Derneği Karşıyaka Şubesi ve Karşıyaka Kent Konseyi tarafından vatanın dört bir yanında görev yapan askerlere ve geride bıraktıkları ailelerine destek vermek amacıyla başlatılan "Vatan size, aileniz bize emanet" projesi ile 15 ayda 3 bin 900 askere ulaşıldı. Proje kapsamında Güneydoğu'da ve Zeytin Dalı Harekatı'ndaki askerlere moral kolileri ile birlikte binlerce mektup gönderildi.

Karşıyaka Belediyesi ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği Karşıyaka Şubesi’nin, çatışma bölgelerinde canı pahasına görev yapan askerler ile ailelerine destek olmak amacıyla başlattığı "Vatan size, aileniz bize emanet" projesi, büyüdü. Karşıyaka Kent Konseyi ve sivil toplum örgütleriyle de işbirliği yapılarak sürdürülen proje kapsamında, 15 ayda, farklı bölgelerde terörle mücadele eden 3900 askere moral paketleri gönderildi. Onlarca sivil toplum kuruluşu ile binin üzerinde vatandaş moral kolilerine katkı sundu. Karşıyaka'nın farklı yerlerine konulan sandıklarda da binlerce mektup toplandı. Kışlalara ulaştırılan moral kolilerinde el yazısı mektuplarla birlikte ev yapımı çörekler, çocukların kaleminden resimler, kitaplar ve manevi değere sahip çeşitli hediyelere yer veriliyor. Proje süresince, binlerce askere daha ulaşılması hedefleniyor. Projenin ikinci ayağında ise askerlerin, bize emanet ettikleri eş ve çocuklarına manevi destek sağlanıyor. 7 gün 24 saat hizmet veren irtibat noktaları aracılığıyla, sağlık hizmetleri ile psikolojik destek sunuluyor. Moral gezileri düzenleniyor.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Karşıyaka haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Karşıyaka haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Askerlere moral paketleri gönderiliyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı