Gündem Haberleri

  Askerler de dahil herkes tek tek aranarak Anıtkabir’e alındı

  Selahattin SÖNMEZ - Mert Gökhan KOÇ (ANKARA)
  29.10.2016 - 11:50 | Son Güncelleme:

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri nedeniyle başkentte yoğun güvenlik önlemleri alınırken, Anıtkabir ve TBMM etrafında güvenlik çemberi oluşturuldu.

  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ise yaptığı operasyonlarla 6’sı PKK, 6’sı DEAŞ üyesi olmak üzere 12 şüpheliyi yakaladı. Başkentte güvenlik önlemleri çerçevesinde sabah saatlerinden itibaren Kızılay ve Ulus başta olmak üzere çok sayıda yol trafiğe kapatıldı.

  HAFRİYAT KAMYONLARI KAPATTI

  15 Temmuz darbe girişiminin ardından kritik binaların çevresindeki yolların önüne barikat kuran hafriyat kamyonları, 29 Ekim yürüyüşünde de TBMM, Genelkurmay Başkanlığı ve Başbakanlığa çıkan tüm yolları kapattı.

  Askerler de dahil herkes tek tek aranarak Anıtkabir’e alındı
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında başkentte yapılacak resmi protokol yürüyüşü için alınan güvenlik önlemleri dikkat çekti. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kritik binaların çevresindeki yolların önüne barikat kuran hafriyat kamyonları, 29 Ekim yürüyüşünde de TBMM, Genelkurmay Başkanlığı ve Başbakanlığa çıkan tüm yolları kapattı. (Mert Gökhan KOÇ/ANKARA )

  ASKERLER TEK TEK ARANDI

  Anıtkabir’in etrafındaki bütün yollar trafiğe kapatıldı. Törenler için gelen askerler de dahil herkes tek tek aranarak Anıtkabir’e alındı.

  Özellikle CHP’nin yürüyüş güzergahı olan eski Meclis ve Anıtkabir arasındaki yolda da geniş güvenlik önlemleri alındı.

  Anıtkabirde yan yana yürüdülerAnıtkabir'de yan yana yürüdüler

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı