Gündem Haberleri

  Askere özel güvenlik

  Pınar ÇITAK KOYGUN -/ İstanbul DHA
  13.07.2012 - 17:31 | Son Güncelleme:

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz "Bundan sonra askerlik şubelerimizin güvenlik ve temizlik ihtiyaçlarını da özel güvenlik ve temizlik hizmeti alarak gerçekleştireceğiz. Daha önceden bu hizmetleri Mehmetçiğimiz yapıyordu. Bundan sonra hizmet alacağız. Mehmetçik de kendi asli vazifesine dönmüş olacak" dedi.

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Sultanbeyli'de Askerlik Şubesi açılışı yaptı. Açılışta İçişleri Bakanı Şahin ve Milli Savunma Bakanı Yılmaz birer konuşma yaptı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz burada yaptığı konuşmada Askerlik şubelerinin güvenliğini özel güvenlik tarafından sağlanacağını kaydetti.

  "ASKERLİK ŞUBELERİNİN GÜVENLİĞİNİ ÖZEL GÜVENLİK SAĞLAYACAK"

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye büyük bir değişim ve dönüşüm yaşamaktadır. Ülke içi yer değiştirmeyle beraber nüfusu azalan ilçelerin askerlik şubelerinin işlem sayısı büyük oranda azalırken, nüfusları artan büyük şehirlerdeki işlem sayısı artmaktadır. Bu nedenle işlem hacmi düşük askerlik şubeleri kapatılırken, nüfusu hızla artan il ve ilçelerimizde halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için, yeni ve modern askerlik şubesi binalarını hizmete alıyoruz. Şu ana kadar Esenler ve Yozgat askerlik hizmeti binalarını hizmete açtık. Kapatılan askerlik şubelerini ise okul öncesi eğitimde kullanılması için 130'dan fazla askerlik şubesini Mili Eğitim Bakanlığı'na devrettik. Bugüne kadar Kartal'da hizmet alan Sultanbeyli'li hemşehrilerim Sultanbeyli'de askerlik hizmetini alabileceklerdir "dedi.

  Hayata geçirilecek yeni bir uygulamadan da bahseden Milli Savunma Bakanı Yılmaz, " Bu dönemde uygulamaya başladığımız bir başka hizmeti daha sunmak istiyorum. Bundan sonra askerlik şubelerimizin güvenlik ve temizlik ihtiyaçlarını da özel güvenlik ve temizlik hizmeti alarak gerçekleştireceğiz. Daha önceden bu hizmetleri Mehmetçiğimiz yapıyordu. Bundan sonra da hizmet alacağız. Mehmetçik de kendi asli vazifesine dönmüş olacak " dedi. Bakan Yılmaz Güngören, Ataşehir, Çekmeköy, Sancaktepe, Arnavutköy, Başakşehir ve Sultangazi ilçelerinde de yeni askerlik şubelerinin açılışını yapacaklarını belirtti.

  "BİZİ ÖZGÜR YAPAN BİZE KİMLİK KAZANDIRAN GÜÇ VE YAPI ASKERİ YAPIDIR ASKERİ ANLAYIŞTIR"

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de açılış öncesi bir konuşma yaptı. Bakan Şahin, " Hükümet konağı ve şu anda açılışını yapacağımız askerlik şubesi binaları bu ilçenin bundan sonraki yaşantısında , bu ilçede yaşayan insanlarımızın iş ve işlemlerinde devletle olan ilişkilerinde çok önemli rol oynayacak tesislerdir. Bu tesislerin hayata geçirilmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarımıza yerel yöneticilerimize teşekkür etmek istiyorum. Bu çalışmalar göstermektedir ki İstanbul'da 14 milyon insanımıza ilçe ölçeğinde her türlü hizmeti sunmak hükümetimizin ana hedefidir; ana hizmet anlayışıdır" dedi. Her hizmetin önemli olduğunu ancak askerlik şusbesindeki hizmetin daha da önemli olduğunu kaydeden Bakan Şahin, " Neden önemlidir ? Hepimiz askeriz ve asker bir milletin evlatlarıyız. Her milletin askerlik anlayışı farklıdır, onlara saygı duyarız eleştirmeyiz.

  Ama bizim askerlik anlayışımız kendimizi millet olarak bildik bileli hep bir ordu millet, asker millet anlayışıdır. Öyledir, öyle olacaktır, öyle kalacaktır. Bizim millet oluşumuz bizim devlet kuruşumuz tamamen asker millet oluşumuzun sonucudur. Bizi biz yapan bizi özgür yapan bize kimlik kazandıran devletimizin kuruluşu, askeri yapımızdan gelmektedir. Bizi özgür yapan bize kimlik kazandıran güç ve yapı askeri yapıdır askeri anlayıştır " diye konuştu. Bakan Şahin askerlik şusbesinin kapısının önemli olduğunu da kaydederek, " Sadece bu kapıdan asker olmak için girilir ve asker olmak için çıkılır. Asker milletin yegane kutsal kapısı bu kapıdır ve bu kapı Sultanbeyli'ye yeni bir ruh yeni bir güç katacaktır her yerde olduğu gibi " diye konuştu. Konuşmaların ardından Bakan Şahin ve Bakan Yılmaz Sultanbeyli Askerlik Şubesi'nin açılışını yaptı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı