Gündem Haberleri

  Askerden sınırın ötesine mesaj: Misliyle vuracağız

  Hürriyet Haber
  14.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kuzey Irak’taki terör yuvalarına sınır ötesi operasyon için tezkere hazırlığı sürerken, Genelkurmay Başkanlığı Şırnak’ın Uludere İlçesi’ndeki sınır karakoluna Kuzey Irak’tan yapılan silahlı saldırıya "misliyle karşılık verildi ve verilecek!" açıklaması yaptı.

  Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde dün gece yarısı yer alan bilgi notunda şöyle denildi: "12 Ekim 2007 tarihinde Kuzey Irak bölgesinden Türkiye sınırları içine silahlı saldırılar yapılmıştır. Asla kabul edilemeyecek olan bu tür saldırılara misliyle karşılık verilmiştir ve verilecektir."

  İLK AÇIKLAMA

  Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde bu bilgi notundan önce saat 17.05’te yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruda ise, Türkiye-Irak sınır hattında bulunan Yekmal Jandarma Sınır Bölük Komutanlığı’na, Irak toprakları içerisinden, bir grup terörist tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlar ile taciz ateşi açıldığı belirtildi. Güvenlik kuvvetlerince, derhal karşılık verilerek teröristlerin kaçış istikametlerinin ateş altına alındığının ifade edildiği duyuruda, olayda herhangi bir zayiat meydana gelmediği bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı