Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Askerden eğitime destek

  Hürriyet Haber
  11 Ekim 2008 - 17:20Son Güncelleme : 11 Ekim 2008 - 18:20

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde 8 yıldır faaliyet gösteren Mehmetçik Dershanesi, bu yıl da 150 öğrenciyi üniversite sınavına hazırlamak için çalışmalarına başladı.

  Cizre Metin Bostancıoğlu İlköğretim Okulu'nda açılan Mehmetçik Dershanesi'nde geçmiş yıllarda olduğu gibi maddi durumu iyi olmadığı için dershaneye gidemeyen öğrenciler, asker öğretmenlerin yardımıyla sınava hazırlanacak.
  Dershanenin eğitim öğretime başlaması nedeniyle düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Cihan Demirhan, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Akın Ilıca, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Gören ve kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

  Açılışta konuşan Kaymakam Demirhan, dershanenin açılışında emeği geçen Garnizon Komutanı Kurmay Albay Ilıca'ya teşekkür etti.

  Bölgede, eğitimin önemine değinen Kaymakam Demirhan, “Bu bölgedeki cehaletin temel sebebi eğitimsizliktir. Bu nedenle öğrenciler, buradan aldıkları eğitimin değerini bilmeli ve ona göre çalışmalıdır. Bu eğitimi alan öğrencilere elimizden gelen desteği sunacağız. Bu öğrencilerin başarısı bizim gururumuz olacak” dedi.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Gören ise, ülkenin en köklü sorunlarından birinin eğitim olduğunu belirterek, “Bu sorun çözüldüğü takdirde belki güvenlik, belki sağlık ve belki de toplumsal gelişimle ilgili birçok sorun ortadan kalkar” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı