Gündem Haberleri

  Askerdeki arkadaşının annesini öldürmüş

  Ali AKSOYER/İSTANBUL, (DHA)
  16.12.2009 - 15:07 | Son Güncelleme:

  ASKERE giden arkadaşının annesi Zöhre Taş’ı bıçakla öldürerek bilezik ve yüzüğünü gasp eden Özgür G.(21), cinayeti, kız arkadaşının kırdığı cep telefonunun yenisini almak için işlediğini söyledi.

  Özgür G.'nin gasp ettiği yüzüğü kız arkadaşı Dilek Y.’ye hediye ettiği anlaşıldı. Dilek Y.'nin de bir gün sonra yüzüğü satarak paraya çevirdiği ortaya çıktı.

  İki çocuk annesi Zöhre Taş, Kurban Bayramı'nın arefe günü olan 26 Kasım 2009'da alışverişten Maltepe'deki Girne Mahallesi'nde bulunan evine geldi. Görgü tanığı komşusuna söylediğine göre, kapüşonlu bir kişi Zöhre Taş’a kapıyı askerde olan oğlu Gökhan Taş’ın telefon numarasına isteme bahanesiyle açtırdı.

  Cinayet Büro Amirliği'nin başlattığı soruşturmada polis, saldırganın Gökhan Taş’ı tanıyan biri olabileceği ihtimali üzerine durdu. Mahallede Gökhan Y.'nin tespit edilen 45 arkadaşı sorgulandı. Sorgulananlar arasında bulunan Özgür G. çelişkili ifade verdi. Polis, işsiz ve hırsızlıktan sabıkalı bulunan Özgür G.'yi gözaltına aldı. İlk önce olayla bir ilgisinin bulunmadığını söyleyen Özgür G. daha sonra suçunu itiraf etti. Ancak Özgür G., poliste resmi ifade vermedi.

  BİLEZİĞİ GÖRÜNCE KENDİMİ KAYBETTİM

  Asayiş Şube Müdürlüğü'nde kendisini sorgulayan polislere olayı anlatan Özgür G. “Sevgilimin telefonunu birkaç gün önce sinirlenip yere çarparak kırdım. Bana 'Ne yap et yeni bir telefon al' demişti. İşsiz olduğum için param yoktu. Aklıma daha önce evine gittiğim yemeğini yediğim arkadaşım Gökhan’ın annesine gitmek geldi. Amacım ondan biraz borç istemekti. Ona Gökhan’ın telefonunu alacağım, diyerek kapıyı açtırdım. Ancak o anda kolundaki bileziği görünce kendimi kaybettim. Beni tanıdığı için öldürmek zorunda kaldım” dedi. Polis, Özgür G.’nin olaydan sonra gasp ettiği bileziği 1100 TL’ye kuyumcuda bozdurduğunu, 500 TL’si ile kız arkadaşına bir cep telefonu satın aldığını geri kalan parayı ise bayram harçlığı yaptığını belirledi.

  Polis olayla ilgili olarak Özgür G.’nin kız arkadaşı Dilek Y.’yi de gözaltına aldı. Cinayetle bir ilgisinin bulunmadığını belirten Dilek Y. ancak Özgür G.’nin bayramda kendisine bir telefon aldığını ve bayram boyunca gezdiklerini söyledi. Tüm olayı mahkemede anlatacağını söyleyen Özgür G. ile sevgilisi Dilek Y. işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı