ANKARA HABERLERİ

Asker yolu gözlüyorlar

Metin ÖZDEMİR/DHA
06.07.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Etimesgut Zırhlı Birlikler ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınıf okullarının Polatlı’ya taşınma projesi, ilçede büyük heyecan yarattı. İlçe sakinleri asker yolu gözlemeye başladı.

Metin ÖZDEMİR/DHA

ETİMESGUT Zırhlı Birlikler ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) sınıf okullarının Polatlı’ya taşınacağının açıklanması, ilçede heyecan yarattı. Belediye Başkanı Yakup Çelik, Ticaret Odası Başkanı Muzaffer Sevinçel, Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu, planlamanın Polatlı için büyük katkı sağlayacağını kaydetti. Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik taşınma ile Polatlı’da yeni bir şehircilik vizyonunun gelişeceğini belirtirken, Ticaret Odası Başkanı Muzaffer Sevinçel, şehrin iki kat daha büyüyeceğini ifade etti. Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu ise Polatlı’da hayatın olumlu yönde değişeceğini aktardı.

Şehircilik vizyonumuz değişecek

Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, taşınma ile Polatlı’da yeni bir şehircilik vizyonunun gelişeceğini belirtti. İlçenin şehir planlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine işaret eden Başkan Çelik, sadece askeri kampus alanları değil, aynı zamanda üniversite, sağlık alanlarıyla ilgili yeni kampusların da Polatlı’ya kaydırılabileceğini vurguladı. Projenin gerçekleşmesi halinde Polatlı’nın ticari hayatına, turizm potansiyeline, demografik dağılımına ciddi etkilerde bulunacağını anlatan Çelik, “Şehrimizi sosyal kültürel, ekonomik faaliyetler, eğitim ve sanat faaliyetleri bakımından daha etkin kılacak çalışmaları da hem hükümetimizin, hem yerel yönetimin, hem de sivil toplum kuruluşlarının birlikte planlaması gerekiyor” dedi.

Sosyal ve ekonomik katkı
 
Taşınmanın Polatlı’yı iki kat daha büyüteceğini söyleyen Ticaret Odası Başkanı Muzaffer Sevinçel, “Hürriyet’te yer alan bazı askeri birimlerin Polatlı’ya taşınacağına ilişkin haber bizi heyecanlandırdı. Böyle büyük bir proje için Polatlı’nın tercih edilmiş olması şehrimize çok büyük katkılar sağlayacaktır. İlçemizdeki ekonomik ve sosyal hayatında önemli değişiklikler olacaktır. Taşınma gerçekleştikten sonra Polatlı en az iki kat daha büyüyecektir. Bundan dolayı Ticaret Odası olarak biz de sorumluluklarımızın bilincinde olacağız ve üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

Polatlı’yı merkez yapar

Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu projenin gerçekleşmesi halinde, Polatlı’nın çok önemli bir merkez haline geleceğini vurguladı. Proje ile Polatlı’nın ekonomik, sosyal, kültürel bakımdan da büyük mesafeler kat edeceğini anlatan Toplu, şöyle konuştu, “Askeri birliklerin taşınması sadece bu açıdan değil, bununla birlikte Polatlı’ya gelecek farklı üniteleri de düşünmek gerekiyor. Üniversiteler ve dünya çapında ticari markalar da Polatlı’ya gelecektir. Bu açıdan ikinci ve önemli bir kazanım daha elde etmemiz mümkün olacak. Şimdiden hayırlı olsun diyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Asker yolu gözlüyorlar haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  06:57
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  18:59
 • Yatsı
  20:17
Sayfa Başı