BİLECİK HABERLERİ

Asker Ve Şehit Çocuklarına Tarih Ve Kültür Gezileri

IHA
30.07.2015 - 15:44Son Güncelleme :

MEHMETÇİK VAKFI TARİH VE KÜLTÜR GEZİSİ

IHA

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından oluşturulan proje kapsamında Mehmetçik Vakfı’ndan yardım alan asker ve şehit çocuklarına tarih ve kültür gezileri düzenlendi.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından oluşturulan projede Mehmetçik Vakfı’ndan yardım almakta olan asker ve şehit çocuklarına düzenlenen tarih ve kültür gezileri kapsamında Ankara’nın Sincan ilçesinde bulunana Alagöz karargahından başlayan geziler, Polatlı Sakarya Meydan Muharebesi’nin bölgesi, Kütahya Tavşanlı Balıköy Tren İstasyonu, Eskişehir tarihi ve turistlik yerleri, Bilecik Şeyh Edebali Türbesi, Bursa ve Çanakkale’de son bulacak.
Yapılan gezi sonrası değerlendirme yapan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı Bağışlar Müdürü Emekli Jandarma Albayı Gürkan Akyüz, ziyaretlere Mehmetçik Vakfı’ndan yardım almakta olan şehit ve gazi çocuklarına ilk evvela bir mektup yazdıklarını belirtti. Akyüz, ”Bu gezimize davet ettik. Şartları müsait olanlar uygun gören kendisini bu gezimize katıldı. Sonuçta Türkiye’nin her bölgesinden 75 evladımızla bu geziye Ankara’dan başladık. Sırasıyla Polatlıdaki Sakarya Meydan Muharebesinin geçtiği bölgeyi gezdik. Balıköy Tren İstasyonu ve Alagöz karargahında incelemelerde bulunduk. Oradan Eskişehir’e geldik. İki gece Eskişehir’de konakladık. Eskişehir’in tarihi ve turistik yerlerini gördükten sonra bugün buradayız” dedi.
“ŞEYH EDEBALİ’NİN TÜRBESİNDE BULUNMAKTAN SON DERECE MUTLUYUZ”
Akyüz, bugün Osmanlı toprakları Bilecik’te bulunduklarından çok mutlu olduklarını sözlerine ekleyerek, “Osmangazi’nin kayın pederi, kayın babası Şeyh Edebali’nin türbesinde bulunmaktan son derece mutluyuz. Kendimizi Osmanlı Devletinin fikir babası olmasıyla çocuklarımız son derece heyecanlı ve burada bulunmaktan onlarda son derece mutlu. Daha sonra buradan Bursa’ya devam edeceğiz. İki gün Bursa’da kaldıktan sonra Çanakkale zaferimizin 100’üncü yılı olması sebebiyle 3 gün kadar Çanakkale’de kalacağız. Oranın tabiİ ki ayrı bir önemi var bizim için. Şehit çocuklarımız şehit dedelerinin kollarının yanında bulunacaklar. Bu hepimizi son derece heyecanlandırıyor. Daha sonra ayın 8’inde 8 Ağustos’ta inşallah Ankara’ya dönüp öğrencilerimizi, çocuklarımızı memleketlerine uğurlayacağız” ifadelerine yer verdi.
“BU GEZİYE HAYATIM BOYUNCA TEKRAR TEKRAR GELEBİLİRİM”
Asker ve şehitlerin çocuklarından Gamze Salmay isimli genç kız ise, bu geziye ikinci gelişi ve hayatı boyunca da gelebileceğini belirterek,” Burada olmaktan çok memnunum. Ankara’dan başladık geziye. İnşallah Çanakkale’de şehitlerimizin mezarlarında dua okuyarak gezimizi bitireceğiz. Gayet memnunum” dedi.
Heyet, Şey Edebali, Türbesinde dua ettikten sonra, eski Bilecik yerleşim yeri İpekyolu gezilerinin tamamlayarak, gezileri son buldu. Öğrenciler Bilecik gezisinin ardından Bursa’ya hareket ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Asker Ve Şehit Çocuklarına Tarih Ve Kültür Gezileri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Asker Ve Şehit Çocuklarına Tarih Ve Kültür Gezileri haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  13:20
 • İkindi
  16:16
 • Akşam
  18:45
 • Yatsı
  20:04
Sayfa Başı