Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Asker olmak istiyor

  İkram TEKMANLI- Kerim BURUCU/ERZURUM / DHA
  18 Ekim 2007 - 14:54Son Güncelleme : 18 Ekim 2007 - 11:08

  Felsefe öğretmenliği yapan evli ve iki çocuk babası 39 yaşındaki Onur Yücesoy, yeniden asker olmak istiyor.

  Erzurum'daki Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde görevli 10 yıllık felsefe öğretmeni 39 yaşındaki Onur Yücesoy, “Duyduğum her şehit haberi karşısında ağlıyorum, dayanamıyorum” diyerek yeniden askere alınması için Askerlik Şubesi Başkanlığı'na dilekçeyle başvurdu.

  Askerliğini 1996'da Kahramanmaraş'ta Jandarma Asteğmen olarak yaptığını söyleyen öğretmen Onur Yücesoy, son zamanlarda artan terör olaylarından sonra televizyon izlerken her an bir şehit haberi duymaktan rahatsız ve tedirgin olduğunu söyledi. Yücesoy, her şehit haberinden sonra gözyaşlarını tutamadığını dile getirdi. Her Türk vatandaşının terör nedeniyle içinin yandığını anlatan evil ve iki çocuk babası Yücesoy, Erzurum Askerlik Şubesi Başkanlığı'na giderek bir dilekçe verdi. Yeniden asker olmayı çok istediğini söyleyen Yücesoy, dilekçesinde şunları yazdı:

  ‘Bu aziz vatanın ve yüce bayrağın aşkıyla yanan binlerce öğrenci yetiştirmeye çalıştım ve bunu başardığıma da inanıyorum. Ve yine inanıyorum ki yüce Türk milleti ve kahraman Türk ordusu damarlarında taşıdığı asil kanla ve yüreğindeki inançla, büyük Atatürk'ün ifade ettiği gibi; Her türlü şart ve her türlü zorluk altında dahi, dahili ve harici düşmanlarını yok etmeyi her zaman başarmıştır. Yapılacak bir sınırdışı operasyona ben de emrinizde bir nefer olarak katılmak istiyorum. Kahraman ordumuz yüce Türk milletinin şerefi, ay- yıldızlı bayrağımız da yüce Türk milletinin namusudur. Bu vatanın bir evladı olarak beni de bu şerefe ulaştırmanız için gerekli işlemlerin yapılmasını yüce makamınızdan saygılarımla arz ederim.’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı