Ege Haberleri

EGE

  Asker eğlencesinde kan aktı

  Yusuf YAVUZ / İZMİR, (DHA)
  25.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yamanlar'da, asker eğlencesinde çıkan kavgada ikisi ağır üç kişi yaralandı. Kavga, asker adayı M.K.'nin, halay çektikleri sırada Kürtçe parça çaldığı sırada zafer işareti yapmasından çıktı.

  Bayraklı'nınYamanlar semtinde, mahalle arasında düzenlenen asker eğlencesinde çıkan kavgada ikisi ağır üç kişi yaralandı. Olayın asker adaylarından M.K.'nin, halay çektikleri sırada yanlışlıkla Kürtçe parça çaldığı sırada zafer işareti yapmasından dolayı çıktığı öğrenildi. Olaya karıştığı belirlenen 7 kişi de gözaltına alındı.
  Olay, dün saat 23.00 sıralarında, Postacılar Mahallesi 7373 Sokak 92 numara önünde meydana geldi. Mahallede askere gidecek gençler, sokak arasında eğlence düzenledi. Asker adayları halay çektiği sırada, müzikçalardan, yanlışlıkla Kürtçe parça çalındı. Bu sırada asker adayları arasında bulunan M.K. de, zafer işareti yaparak halaya devam etti.
  ÜÇ KİŞİ YARALANDI
  Grupta bulunan kişiler aynı zamanda arkadaşları da olan M.K.'ye tepki gösterdikten sonra, yaşanan tartışmada da tartakladı. Sokaktan ayrılan M.K., bir süre sonra olaya anlattığı yakınlarıyla ve arkadaşlarıyla tekrar aynı yere geldi. Burada yeniden başlayan tartışma, bu kez sokak kavgasına dönüştü. Olayda, Salih Baltacı sopa darbesiyle, 49 yaşındaki Salih Karagöz ve kardeşi 47 yaşındaki Elvan Karagöz ise bıçakla yaralandı. Baltacı ayakta tedavi edilirken, İzmir Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırılan Karagöz kardeşlerin tedavilerinin devam ettiği bildirildi. Polis, kavgaya karıştığı belirlenen 7 kişiyi gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma devam ettiği bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı