Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Asker Çapa

Şebnem-Celal Çapa çiftinin oğulları Emre, yurtdışındaki eğitimini bitirdi ve geçtiğimiz ay Türkiye’ye döndü.

Emre Çapa geçtiğimiz hafta da vatani görevini yapmak için Kütahya Hava İndirme Tugayı’na teslim oldu. Oğullarını yurtdışından döner dönmez askere gönderen Çapa çifti ise onun ardından tatil yapmak için Mikonos’a uçtu.

Bebek geliyor

Geçtiğimiz yıl Devlet Opera ve Balesi dansçısı Şeyda Sofuoğlu ile hayatını birleştiren Duran Ofset’in sahibi Ali Can Duran’ı babalık heyecanı sardı! Duran, dört ay sonra ilk bebeğini kucağına alacak. Ali Can Bey, bebek heyecanını eşiyle birlikte doyasıya yaşadıklarını söylüyor.

İkinciyi istiyor

Hande Acar, önceki gün İstinye Park’taki Masa Restaurant’da arkadaşı Ebru Kip ile buluştu. İki arkadaş uzun süre sohbet edip yemek yedi. Hande Hanım bir ara Kip’in beş aylık oğlunu kucağına aldı. Onu severken, “Çocuğum iki yaşına bastı, artık ikinci kez anne olmak istiyorum” diyerek bebek özlemini dile getirdi.

Balayı bitti

10 Ağustos’ta Four Seasons Hotel İstanbul at Bosphorus’da evlenen Mehmet Mutlu ve Melisa Tokgöz, Uzakdoğu’yu da kapsayan balaylarını bitirip İstanbul’a döndü. Mehmet Mutlu, önceki gün İstinye Park’taydı. Ablası Zeynep Soysal ile buluşan Mehmet Bey, onunla birlikte alışveriş yaptı.

Defile yarın

Modacı Gamze Saraçoğlu’nun “Akış” (Flow) adını verdiği yeni koleksiyonu, İstanbul Fashion Days (IFD) kapsamında yarın saat 12.30’da başlayacak defileyle tanıtılacak. Saraçoğlu, İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde beğeniye sunulacak bu koleksiyonu hazırlarken, ‘su damlasının geçirdiği evrelerden’ ilham aldığını söyledi.

Sonbahar’ın kötü adamı

Atilla Saral’a önceki gün Bebek’te rastladım. Kendisi gibi oyunculuk yapan Erkan Petekkaya ile buluştu. Ayaküstü sohbetimiz esnasında Saral’ın, Petekkaya’nın başrol oynadığı “Sonbahar” adlı diziye dahil olacağını öğrendim. Dizinin yeni sezonunda kötü bir karakter ile izleyici karşısına çıkacağını söyleyen Saral, “Sarı Levhalar adlı bir belgesel çektik, yeni bitti. Şimdi Star TV’de yayınlanan ‘Sonbahar’ dizisinde oynamaya hazırlanıyorum. Bir de film projesi var. Önemli bir tarihi kişiliği anlatan bu film için görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

Beymen’e geliyor

Sıra dışı tarzı ile dikkat çeken ve kişiye özel tasarım yapan ayakkabı tasarımcısı Alexa Wagner, 8 Eylül’de İstanbul’da olacak. Wagner, Beymen müşterilerinden özel sipariş almak üzere, markanın İstinye Park’taki mağazasına gelecek. Ünlü tasarımcı, yalnızca bir günlüğüne geldiği İstanbul’da, geleneksel İtalyan el işçiliğiyle ürettiği tasarımları, Beymen müşterilerinin beğenisine sunacak. Wagner’in koleksiyonunda, topuklu ve platformlu ayakkabılar, sandaletler, diz üstü krokodil botlar ve çantalar bulunuyor.

İzmirli güzel alışverişte

Ralf Tezman ile evlilik hazırlıkları yapan İzmirli güzel Sanem Kardıçalı, önceki gün İstinye Park’taydı. Kardıçalı, İzmir plakalı Range Rover cipiyle geldiği alışveriş merkezinde önce karnını doyurdu. Masa Restaurant’da yemek yiyen Sanem Hanım, ardından alışveriş yapmak için mağazaları gezmeye başladı.

Yunan adasında satılıyor

Adını Anadolu’nun Arı Tanrıçası’ndan alan, Ece Şirin’in tasarladığı Bee Goddess marka mücevherler, Yunan tanrıçalarının anavatanında da satılmaya başlandı. Hem de Yunan ve dünya jet-setinin tatil adası Mikonos’ta! Dünya mücevher otoriteleri tarafından 21’inci yüzyıla damgasını vuracak marka olarak gösterilen Bee Goddess, Mikonos’un en ünlü butiği Luisa Beach’te meraklıların beğenisine sunuldu.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI