« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Asker Bülent'ten çağrı

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Vestel Manisaspor maçına bütün Sivaslıların Türk bayraklarıyla gelmelerini ve hangi takım gol atarsa atsın asker selamı vermelerini istediklerini söyledi. Uygun "Her şehit ailesine bir ev" kampanyası düzenlemek istediğini söyledi.

Halife YALÇINKAYA / SİVAS, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Turkcell Süper Lig’de pazartesi günü sahasında Vestel Manisaspor ile karşılaşacak olan Sivasspor, bu karşılaşmanın hazırlıklarını kulüp tesislerinde teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde yaptığı idmanla sürdürdü. Bu karşılaşmaya bütün Sivaslılar’ın Türk bayraklarıyla gelmesini isteyen Uygun, maçta taraftarlarının hem Fair Play duygusunu, hem de bayrak sevgisini bütün Türkiye ve dünyaya göstermeleri gerektiğini söyledi.

Bu maçta hangi takım gol atarsa atsın tribündeki herkesin atılan golden sonra asker selamı vermelerini de isteyen Uygun, “Aynı zamanda Türk bayraklarıyla gelip Türkiye’ye bir bütünlük sergilemelerini, herkesi alkışlamalarını, Fair Play’i de sahada en iyi şekilde göstermelerini istiyoruz. Tek amacımız Vestel Manisaspor maçından galip ayrılmak. Önümüzdeki dört karşılaşmadan 7 puan almayı hedefliyoruz. Hedefimizi tuturmak için de Vestel Manisaspor maçına odaklanmış durumdayız. İnşallah kazanırız” dedi.

Uygun, kart cezalısı Hayrettin’in bu maçta yer alamayacağını ifade etti.

HER ŞEHİT AİLESİNE BİR EV

Şehit aileleri için başlatılan kampanyaya destek veren ve herkesin destek olmasını isteyen teknik direktör Uygun, “Benim esas hedefim, Türkiye genelinde başlatmak istediğim kampanyayla, her şehit ailesine ve birinci dereceden gazi olanlara ev verilmesidir. Devletimiz onlara belli ölçülerde maaşlarını, tazminatını ve onunla birlikte burslarını hazırlamaya çalışıyor. Biz de bu 5 bin şehidimizin ailelerine birer ev kazandırabilirsek, en azından bu vatan için şehit olan aslanların, ahirette mekanları cennet olur, dünyada yaşayanları da en azından bir nebze de olsa rahat ettiririz. Dolayısıyla bizim kampanyamız da bu. Yani Sivaslılar olarak bütün şehitlere ev bağışlayabilmek” dedi.

MİLLİ TAKIM FUTBOLCULARININ ASKER SELAMI VERMESİ

Futbolculuk döneminde verdiği asker selamıyla tanınan Bülent Uygun, milli futbolcuların Moldova maçında İstiklal Marşı okunurken asker selamı vermesi hakkındaki duygularının sorulması üzerine, “Dünyanın en büyük, en güçlü askeri Türk askeri. Dolayısıyla bir asker dünyaya bedel. Onların en kutsal tanımlarından bir tanesi de asker selamı. Onlar da Milli Takım’da bu vatan için hizmet ediyorlar. Dolayısıyla bir dayanışma göstergesidir. Türkiye’ye ve dünyaya dayanışma içerisinde olduğumuzu göstermek zorundayız. O yüzden bu yaptıkları takdire şayandı” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler