Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Asker babası, Konya'dan Diyarbakır'a yürüyecek

  İsmail AKKAYA- İbrahim ARKLAN/KONYA, (DHA)
  21 Ekim 2007 - 18:46Son Güncelleme : 21 Ekim 2007 - 18:46

  KONYA’da bir asker babası, terör olaylarına tepki göstermek amacıyla Diyarbakır’da vatani görevini yapan oğlunun birliğine kadar boynuna astığı Türk bayrağı ile yürüyüş başlattı. Asker babası, “birliğe teslim olup, oğlumla omuz omuza verip, terör örgütü PKK ile savaşmak istiyorum” dedi

  Hakkari’de terör örgütü PKK’nın hain saldırısı sonucu 12 asker’in şehit edilmesi üzerine, Konya’da galericilik yapan Metin Koç (41), 5 aylık asker olan oğlunun yanına gitmek için Diyarbakır’a yürüyüş başlattı. Güvenlik gerekçesi ile oğlunun ismini ve birliğini açıklamak istemeyen 5 çocuk babası Koç, Konya- Karaman karayolunun 15’inci kilometresinde DHA muhabirlerine, yürüyüşünün bireysel bir tepki olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

  “Şehit haberlerini duyduktan sonra Diyarbakır’a kadar yürümek için yola çıktım. Amacım, terörü lanetlemektir. Bugüne kadar binlerce vatan evladını şehit verdik ama halkımızdan hiç bir tepki yok. Sanki üzerimize ölü toprağı serpilmiş. Hergün içimiz kan ağlıyor. Sadece televizyon karşısında otorup, şehit haberlerini izlemekle olmaz. Eğer bizler bir millet isek ve içimizde Türk kanı varsa, biraz duygulu olur ve tepkimizi gösteririz” dedi.

  Günlük 50 kilometre yürümeyi planladığını ve gıda ve dinlenme gibi ihtiyaçlarını da gidererek, yürüyüşünü tamamlak istediğini belirten Koç, “Diyarbakır’a kadar yürüdükten sonra, oğlumun askerlik yaptığ birliğe teslim olacağım. Oğlumla birlikte de omuz omuza savaşmak istiyorum” dedi.

  Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından alınan ‘Tezkere’ kararının da bir an önce uygulamaya konulmasını isteyen Koç, “Tezkere kararı çıktı fakat, uygulamaya geçmedi. Tezkereyi uygulamak için de Bush’tan haber bekliyoruz” diye tepkisini dile getirdi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı