Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Asker Aygün için bölgeden çekildi

  Hürriyet Haber
  14.08.2012 - 17:37 | Son Güncelleme:

  PKK tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün bugün kaçırıldığı bölgeye yakın bir mevkide serbest bırakılacağı iddia edildi. İstihbarat kaynakları, kaçıran grubun son telsiz konuşmasını Gözen Deresi mevkiinde tespit etti. Güvenlik güçleri dün gece itibariyle Aygün'ün can güvenliği için bölgeden çekildi, bölge sessizleştirildi.

  HÜRRİYET SAL DERESİ GÖZEN VADİSİ'NE GİRDİ

  İstihbarat birimlerinin CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK’lılar tarafından 12 Ağustos’ta kaçırıldıktan sonra götürüldüğünü tespit ettiği Sal Deresi/Gözen Vadisi bölgesine Hürriyet girdi. CHP’li Aygün’ün kaçırılmasının hemen ardından başlatılan askeri operasyonların vadideki etkisi yer yer tüten dumanlardan görülüyordu.

  PKK'LILAR AYGÜN'Ü KAÇIRIP BU BÖLGEYE GETİRDİ / WEB TV

  Asker Aygün için bölgeden çekildi
  Hürriyet Dünyası'ndan Okan Konuralp ve Faruk Balıkçı, Tunceli'den bildiriyor
  AYGÜN'ÜN BULUNDUĞU BÖLGE SESSİZDİ

  Aygün’ün kaçırıldığı Fırtına Veli Mevkisi’ne yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Sal Deresi/ Gözen Vadisi boyunca arıcılık yapan köylülerden aldığımız bilgilere göre, özel Kuvvetlere mensup birlikler pazartesi sabahı bölgeye helikopterle indirildi. Köylüler, Türkiye’nin en sarp vadilerinden biri olan 10 kilometrelik Gözen Vadisi’ndeki ilk gün operasyonları sırasında zaman zaman silah sesleri, top atışları ve helikopter bombardımanı duyulduğu söyledi.

  AYGÜN BUGÜN SERBEST BIRAKILACAK

  SEYYAR KULAKLAR BÖLGEDEYDİ

  Aygün’ün bulunduğu tahmin edilen bölge dün ise sessizliğe büründü. Bölgedeki yaratılan sessizliğin nedeni olarak Genelkurmay Başkanlığı tarafından envanterindeki en güçlü saha dinleme araçlarının bölgeye sevk edilmesi gösterildi. “Seyyar Kulak” adı verilen hassas dinleme aletlerinden sağlıklı veri alımının sağlanması amacıyla bölgedeki operasyonların önceki gün akşam saatlerinde durdurulduğu öğrenildi.

  Asker Aygün için bölgeden çekildi İŞTE FİLM GİBİ KAÇIRMA OLAYININ ÇARPICI DETAYLARI

  TELEFONLAR DİNLENİYOR

  Tunceli’deki telefonları da mahkeme kararıyla dinlemeye alan istihbarat birimlerinden gelen veriler ışığında Aygün’ün bulunduğu tahmin edilen bölgenin çevresine de gün içinde kısa süreli taciz atışı yapıldı. İki heronun da bölge üzerinde sürekli uçuş yaparak merkeze veri aktarımı yaptı. Güvenlik güçlerinin bu sayede Aygün’e elinde tutan PKK’lı grubun hareket alanını daraltmaya çalıştığı iddia edildi. Aynı dakikalarda PKK’dan “Aygün’ü bugün bırakacağız” açıklaması geldi.

  Asker Aygün için bölgeden çekildi Asker Aygün için bölgeden çekildi Asker Aygün için bölgeden çekildi
  NEDEN TUNCELİ, NEDEN HÜSEYİN AYGÜN PKK TARAFINDAN KAÇIRILMASINA TEPKİLER TERÖRİSTLERDEN AÇIKLAMA GELDİ

  AYGÜN AKŞAM SAATLERİNDE SERBEST KALACAK

  Bugün terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen internet sitesinden yapılan açıklamada Aygün'ün bugün serbest bırakılacağı açıklandı.

  İstihbarat kaynaklarından alınan bilgiye göre Aygün, kaçırıldığı Fırtına Veli mevkiine yakın bir noktada akşam saatlerinde serbest bırakılacak.

  İsithbarat birimleri, Hüseyin Aygün'ü kaçıran PKK'lı grubun son telsiz temasını Aygün'ü kaçırdıkları bölgeye yakın Gözen Vadisi'nden aldı. Aygün'ün kaçırıldığı yere yakın bir noktada serbest bırakılacağı tahminleri de bu bilgiye dayanıyor.

  Asker Aygün için bölgeden çekildi Asker Aygün için bölgeden çekildi Asker Aygün için bölgeden çekildi
  'PKK'LIYIZ, ŞAHSINA DÜŞMAN DEĞİLİZ' EŞİ: SAĞ İSTİYORUM 'AKIL ALIR GİBİ DEĞİL'

  Asker Aygün için bölgeden çekildi AYGÜN'ÜN KIZI DURDU DURDU SONUNDA PATLADI

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı