Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aşk, seks, ırkçılık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Londra'daki turnuvada babasının bir zamanlar NBA'in yıldızlarından Julius Erving olduğu ortaya çıkan Alexandra Stevenson'ın annesi Samantha Wimbledon'ı birbirine kattı.

Tek erkeklerde ABD'li Pete Sampras'ın bayanlarda da aynı ülkeden Lindsay Davenport'un şampiyonluğu ile noktalanan Wimbledon Tenis Turnuvası korttaki mücadelenin yanı sıra, suçlamalar ve söz düellosuyla geçti. Hafta başında Wimbledon tarihinde 3 eleme maçı oynayıp ana tabloya gelerek yarı finale kalan ilk bayan tenisçi olan ABD'li Alexandra Stevenson turnuvada ilgi odağı olurken, kavgaların da düğüm noktasıydı.

Vahşi orman

18 yaşındaki Alexandra'nın annesi Samantha Stevenson, dünyadaki WTA turnuvalarını vahşi bir ormana benzetip, tenisçiler arasında ırkçılık ve lezbiyen ilişkiler olduğunu söyleyince şimşekleri üzerine çekti. Samatha'nın sözleri büyük tepki görürken, ABD basını bombayı patlattı. Samatha'nın ismini açıklamadığı kızı Alexandra'nın babasının ABD'nin eski yıldızlarından ünlü basketbolcu Julius Erving olduğunu yazdı. Erving de 1980'li yıllarda Philadelphia 76'ers'de oynarken, serbest gazeteci olan Samatha ile ilişkisi olduğunu doğruladı. Samatha her ne kadar konuyu ‘‘yorum’’ yok diyerek geçiştirip Alexandra'nın babasını açıklamaktan kaçınsa da Erving'in ‘‘Alexandra'yı 3 yaşındaşken bir kere görmüştüm. Annesi ile ilişkimize yeniden başlamak için görüşmüştük. O günden bu yana görmüyorum. Ama Alexandra'nın başarıları beni mutlu ediyor’’ diyerek konuya son noktayı koydu.

Davenport ise ırkçılık ve lezbiyen ilişkileri gündeme getiren Samantha'ya, Alexandra'yı yendiği yarı final sonrası sert yanıt verdi: ‘‘O işine baksın ve kızını gelişmesi için rahat bıraksın. Alexandra iyi bir tenisçi. Ancak annesinin baskını olumsuz etkiliyor. İsim vermeden ortaya iddialar atması bir yetişkine yakışmıyor.’’

BOMBALAR PATLADI

Alexandra Stevenson,(solda) Wimbledon'da yarı finale kadar çıkarak büyük bir başarıya imza atarken bu turnuvada aile yaşamının gizli yönleri de ortaya çıktı. Bir yanda annesi Samantha'nın (altta) ırkçılık ve lezbiyen ilişkilerle ilgili açıklamaları turnuvaya bomba gi

bi düşürken, bir yanda babasının NBA'in Kareem Abdul Jabbar'lı döneminin yıldızlarından Julius Erving (sağda) olduğu ortaya çıktı. Şampiyonluğu kazanan Davenport (üstte)ise annesinin Alexandra'nın başarısı için susması gerektiğini söyledi.
Bunları da Beğenebilirsiniz