Gündem Haberleri

  Aşk cinnetine çifte ömürboyu hapis istemi

  Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, (DHA)
  28.10.2008 - 11:47 | Son Güncelleme:

  Adana’da eşinin sevgilisi olduğunu öne sürdüğü iş arkadaşı 45 yaşındaki Coşkun Çiçek’i öldürdüğü, eşi 24 yaşındaki Fatma A’yı ise ağır yaraladığı iddiasıyla tutuklanan temizlik işçisi 32 yaşındaki Bülent A. hakkında, iki kez ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istendi.

  Seyhan Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan Bülent A., geçen yıl aynı yerde çalıştığı Coşkun Çiçek’in oturduğu evin alt katına kiracı olarak taşındı. İddiaya göre, bu süre içinde Fatma A. ve Coşkun Çiçek arasında yakınlaşma meydana geldi. Durumu fark ederek eşini uyaran Bülent A., bir süre sonra 10 yıllık eşinin cep telefonunda arkadaşından gelen aşk mesajları buldu. Bu olay üzerine Bülent A., evini başka bir mahalleye taşıdı.


  Bu süre içinde eşi hamile kalan Bülent A’yı telefonla arayan tanımadığı bir kişi, çocuğun kendisinden olmadığını öne sürdü. Araları tekrar bozulan çift, genç kadının teklifi ile boşanmaya karar verdi. Doğum sonrası annesinin evine taşınacağını söyleyen Fatma A., 5 yaşındaki kızını evde bırakıp, yeni doğan çocuğunu da alarak Sofulu Beldesi’nde Coşkun Çiçek’in tuttuğu eve taşındı. Fatma A. ile konuşmak için sevgilisi ile birlikte yaşadığı eve giden Bülent A., yanında götürdüğü tüfekle eşi ve arkadaşının üzerine ateş açtı. Saldırıda Coşkun Çiçek yaşamını yitirdi, Fatma A. ise ağır yaralandı.


  Olayda kullandığı tüfekle jandarmaya teslim olup, çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Bülent A., nöbetçi mahkemede, eşini eve döndürebilmek için her türlü yolu denediğini öne sürüp, “Ben ilk dönemlerde eşimi her uyarmamda bana, ‘Birileri bizim yuvamızı yıkmaya çalışıyor. Ben seni çok seviyorum’ diyordu. Başka mahalleye taşındıktan sonra çevremdeki insanlar, ben evde yokken evimize yabancı bir adamın geldiğini söylüyordu. Eşimi çok sevdiğim için her defasında onu affettim. Olay günü eve gelmesi için çok yalvardım. Ancak beni tehdit edince korkutmak için yanımda götürdüğüm tüfek ile bir el ateş ettim. Öldürme amacım yoktu” dedi.


  Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı Ali Çelen, hazırladığı iddianamede, zanlı Bülent A. hakkında, ‘Tasarlayarak bir kişiyi tahrik altında öldürmek’, ‘Bir kişiyi tahrik altında öldürmeye kalkışmak’ suçlamaları ile 2 kez ‘Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ ile cezalandırılmasını istedi. İddianamede, Bülent A. hakkında tahrik indiriminin de uygulanması talep edildi. Bülent A., yakında ağır ceza mahkemesinde yargılanacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı