Gündem Haberleri

  Aşk cinayetine idam istemi

  Hürriyet Haber
  03.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KARTAL - Cevizli Ülkü Ocakları eski Başkanı Yücel Elmalı'yı 29 yerinden bıçakla delik deşik ederek öldürdüğü iddia edilen karısı Nesrin Elmalı ve genç kadının sevgilisi Serkan Elmalı'nın idam cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

  Kartal 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuklu sanıklardan Serkan Elmalı, Neslihan Elmalı'yla aralarında duygusal ilişki olduğunu belirtip cinayet iddiasını reddetti. ‘‘ Yücel, babamın amcasının oğluydu. Neslihan'la arkadaştık, cinsel ilişkimiz olmadı. Olay gecesi Murat adlı arkadaşla evlerine gittik. Cinayeti Neslihan planlamıştı. Yücel geldiğinde Murat bıçakladı. Ben de hırsızlık süsü vermek için Neslihan'ın ellerini bağladım’’ dedi.

  Neslihan Elmalı ise, olay gecesi evde sadece Serkan'ın bulunduğunu öne sürerek, ‘‘Yakınlığımız arkadaşlık sınırını geçmişti. Cinayet planını ben yapmadım. Yücel geldi ve Serkan'a küfür etti. O da bıçakladı’’ şeklinde ifade verdi.

  Polis ifadelerinde cinayeti itiraf ettikleri hatırlatılan sanıklar, baskı sonucu olayı kabul etmek zorunda kaldıklarını söylediler. Mahkeme heyeti, sanıkların tahliye istemini reddederek, tanıkların dinlenmesi ve Adli Tıp'nun beklenmesi için duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı