ANKARA HABERLERİ

‘Aşısız bebek güçsüz kalır’

Hürriyet Haber
29.04.2017 - 14:00Son Güncelleme :

Her yıl 3 milyon çocuğun hayatının aşı sayesinde kurtulduğunu belirten Uzman Dr. Necip Dönmezbilek, “Yeni doğmuş bebekler aşılanmazlarsa vücutları hastalıkla savaşabilecek kadar güçlü olmayabilir” dedi.

Hürriyet Haber

Aşıların tedavi edici özelliği olmadığına dikkat çeken Lokman Hekim Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Necip Dönmezbilek, “Herhangi bir hastalık oluştuktan sonra veya geçirdikten sonra aşı yapmanın yararı olmaz” uyarısında bulundu. Aşının faydalarını ve sağlık açısından önemini anlatan Dönmezbilek, “Aşılama, tıp biliminin insanlığa sunduğu en büyük hediyedir. İnsanları hastalıktan ve hastalığın sebep olabileceği komplikasyonlardan korurken, aynı zamanda hastalığa sebep olan mikroorganizmaların kişiden kişiye aktarılmasını önler. Bebeklerin enfeksiyonlara karşı en büyük savunması, anne sütü ve aşılardır. Yeni doğmuş bebekler, annelerinden aldıkları antikorlarla hastalıklara karşı korunur. Ancak bu korunma, kısa bir süre sonra kaybolur. Aşılanmazlarsa vücutları hastalıkla savaşabilecek kadar güçlü olmayabilir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Aşısız bebek güçsüz kalır’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 14 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Aşısız bebek güçsüz kalır’ haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı