ANKARA HABERLERİ

Asırlık çınarlara yaşam merkezi

Yağmur YILDIZ-Mustafa APAYDIN/İHA
31.03.2017 - 15:33Son Güncelleme :

Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Altındağ Belediyesi’nin ortak projesi ile Aydınlıkevler’de yaşlı erkeklere özel yaşam merkezi açıldı.

Yağmur YILDIZ-Mustafa APAYDIN/İHA

Emekli veya çalışan, vaktini aktivitelerle değerlendirmek isteyen, boş zamanlarında ne yapacağını bilmeyen yaşlıların buluşma noktası olacak Yaşlı Yaşam Merkezi, çeşitli sosyal faaliyetler için imkan sağlıyor. 2 katlı kültür merkezinde üyelerin vakit geçirebilmesi için pek çok etkinlik organize edilecek. Merkezde Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği çalışmalarının yapılabileceği dersliklerin yanı sıra, resim atölyesi, satranç sınıfı, kütüphane ve üyelerin farklı hobi dalları ile ilgilenebilmeleri için iki atölye ve ayrıca bir de seminer salonu yer alıyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilecek sosyolog da, yaşlıların sosyal hayata daha etkin katılımını sağlamak ve onları doğru yönlendirebilmek için hizmet verecek.

ÜYELİK ÜCRETSİZ

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tirkayi’nin de katılmıyla açılışı yapılan tesisi incelemeye gelen 90 yaşındaki Elvan Özbudak, kahvehane alışkanlığı olmayan yaşlılar için bu gibi merkezlerin önlemli olduğunu söyledi. Özbudak, merkezde hat sanatına eğitimi alacağını kaydetti. Etkinlik ve aktivitelerin ücretsiz olduğu yaşam merkezini ziyaret eden diğer yaşlılar da üye olacaklarını belirterek, hobilerine yönelik aktivitelere katılacaklarını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Asırlık çınarlara yaşam merkezi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Asırlık çınarlara yaşam merkezi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı