Aşırı sağcılar Müslümanlardan oy istiyor

PARİS / AA
15.10.2015 - 12:46 | Son Güncelleme:

Fransa'da Le Pen'in liderliğindeki aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi, bölgesel seçimlerde Müslüman seçmenlerden oy almayı planlıyor.

Fransa'da aşırı sağcı ve Müslüman karşıtı söylemleriyle bilinen Ulusal Cephe Partisi (FN), Aralık ayında düzenlenecek bölgesel seçimlerde Müslüman seçmenden oy almak istiyor.

Paris bölgesinde seçim hazırlıklarına devam eden parti, şehrin banliyölerinde yoğun olarak yaşayan Müslümanlar'a yönelik kampanya yapacak. Parti yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre kampanya kapsamında bölgede yaşayan Müslüman ailelere posta yoluyla partinin mesajı iletilecek.

Fransız basınına konuşan FN'nin Picardie Bölge Konseyi Üyesi Wallerand de Saint Just, partinin yaklaşımında herhangi bir çelişki bulunmadığını belirterek, "Biz İslam inancına sahip Fransız vatandaşlarına hitap ediyoruz, aşırılık yanlılarına değil. Onları en başta Fransız vatandaşı olarak görüyoruz" diye konuştu.

Partinin bölgesel seçim kampanyasında kullandığı bir afiş ise FN'nin ülkede sığınmacıları istemediğini gösteriyor. Afişte "Yüzde 100 FN, yüzde 0 göçmenler" ifadesine yer veriliyor.

Müslümanlara hakaretten yargılanacakMüslümanlara hakaretten yargılanacak

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı