ANKARA HABERLERİ

Aşırı değerli kur iş yaptırtmadı

Hürriyet Haber
30.12.2017 - 13:32Son Güncelleme :

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ASO’nun aralık ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, imalat sanayisinin sadece üretmekle kalmadığını, ülkenin teknoloji seviyesinin gelişmesine de önemli katkılarda bulunduğunu bildirdi.

Hürriyet Haber

Darbe girişiminin ardından Türkiye'ye ilişkin algıda bozulma olmasının yanında kurlarda da ciddi bir sıçrama yaşandığını belirten Özdebir, şunları kaydetti:
“Dövizle borçlanan, ithal ürün kullananların sermaye ihtiyaçları ve borçları arttı ancak diğer taraftan da bakıyorum, ithalatta en çok ara malında düşüş var. Biz yıllarca 'aşırı değerli Türk lirası birtakım işleri Türkiye'de yapılamaz hale getirdi' diye söyledik. Şimdi kurların gelmiş olduğu seviye itibarıyla birtakım ürünlerin ve işlerin artık Türkiye'de yapılabilir olduğunu görüyoruz."

2018’DEN UMUTLUYUZ

Türkiye'ye ilişkin yurt dışındaki algının el birliğiyle düzeltilmesi gerektiğini vurgulayan Özdebir, "Burada hepimize düşen görevler var. Öncelikle yaptığımız işi, yaptığımız ürünü ve yabancılarla olan ilişkilerimizi son derece düzgün yürütmeliyiz" ifadesini kullandı. Özdebir, 2018'den ümitli olduğunu, mayıs ayına kadar enflasyonda düşüş yaşanmasını, Türk lirasının biraz daha değerlenmesini beklediğini bildirdi. KGF'nin vereceği desteklerle Türkiye'nin büyüme potansiyeline uygun bir gelişme yaşanacağını belirten Özdebir, "En azından Orta Vadeli Program'daki yüzde 5,5'lik büyümeyi yakalayabileceğimizi ümit ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Aşırı değerli kur iş yaptırtmadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Aralık 2017 tarihinde saat 13 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aşırı değerli kur iş yaptırtmadı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ekim 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  06:55
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  18:13
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı