Gündem Haberleri

  Asılsız fuhuş iddiasına suç duyurusu

  Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA, (DHA)
  12.08.2009 - 15:02 | Son Güncelleme:

  TÜRK- Sağlık Sen Isparta Şubesi tarafından, eşinin tedavisiyle ilgilenilmediği için Atabey Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları hakkında ‘Burada fuhuş yapılıyor’ iddiasıyla Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesine şikayette bulunan Şahabettin S. hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunularak, ceza ve tazminat davası açıldı.

  Türk Sağlık- Sen Isparta Şube Başkanlığı, Atabey İlçesi'ndeki Toplum Sağlığı Merkezi çalışanlarını eşinin tedavisiyle ilgilenmedikleri gerekçesiyle fuhuş yapmakla suçlayıp Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi'ne şikayet eden Şehabettin S.'nin peşini bırakmadı. Sendika Şube Başkanı Ahmet Camuzcu, Şehabettin S. hakkında Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

  Camuzcu, eşi kene tarafından ısırılan Şahabettin S.'nin geçen Mayıs'ta Atabey Toplum Sağlığı Merkezi'ne gittiğini söyledi. Ş.S.'nin burada kendileriyle ilgilenilmediği gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesine elektronik posta göndererek şikayette bulunduğunu belirten Camuzcu, bu kişinin Atabey Toplum Sağlığı Merkezi çalışanlarının kendilerine kaba davrandığını ve kurumda fuhuş yapıldığını iddia ettiğini söyledi.

  Bunun üzerine Toplum Sağlığı Merkezi'ndeki 31 çalışanın bu kişi hakkında ‘iftira’ iddiasıyla şikayetçi olduğunu ve Atabey Kaymakamlığı'nca Şahabettin S. hakkında Atabey Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu kaydeden Camuzcu, ‘iftira ve hakaret suçunun yasal unsurlarının bulunmadığı’ gerekçesiyle soruşturmaya gerek duyulmadığını kaydetti.

  Bu iddiayla Toplum Sağlığı Merkezi'nde çalışan tüm üyelerin zan altında bırakıldığına işaret eden Camuzcu, Şahabbetin S. hakkında ceza ve tazminat davası açtıklarını ve Burdur Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na gönderilmek üzere Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.
  Camuzcu tarafından Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

  “Şüphelinin bu iftirası evli ve çocuk sahibi üyelerimizi sıkıntıya sokmuştur. Şikayet dilekçesinde 'fuhuş yapılıyor' diye asılsız ve çirkin iddiada bulunan şüpheli, söz konusu sağlık kuruluşunda çalışan tüm personeli zan altında bırakmakta, namus, şeref ve haysiyetini rencide edici bir ithamda bulunarak kişilik haklarına saldırıda bulunmaktadır. Şüphelinin Atabey Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2009/116 soruşturma numaralı dosyasındaki ifadesinde de açıkça sarf ettiği çirkin iddiası sebebiyle üyelerimiz ve aileleri ruhsal açıdan yıprandığı, kişilik hakları rencide olduğu için şüphelinin cezalandırılmasını istiyoruz.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı