« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Asıl şov sahada

Ümraniye’deki törende konuşan Demirören, “Gelenler hedeflerimizi biliyor. Sadece Türkiye’de başarı değil, yurt dışında da başarıyı kovaladığımızı biliyorlar” diyerek gerçek şovun sahada olacağı mesajını verdi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

PORTEKİZLİLER İMZAYI ATTI - Emre Oktay'ın objektifinden

RESMEN KARTAL OLDULAR - Web TV

BEŞİKTAŞ’ın üç yeni transferi Simao Sabrosa, Manuel Fernandes ve Hugo Almeida dün resmi törenle sözleşme imzaladı. Ümraniye BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki törende başkan Yıldırım Demirören ile transferden sorumlu yönetciler Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu da hazır bulundu. Almeida 3.5 yıllık, Simao 2.5 yıllık, Valencia’dan kiralanan Fernandes de 6 aylık sözleşmelere imza attı.
Başkan Demirören, “Bu transferleri yaparken hedefimiz önümüzdeki sezonun kadrosunu oluşturmaktı. Hedefler bitmedi. Avrupa’daki galibiyet rekorunu daha yukarı çıkarmayı hedefliyoruz. Gelenler hedeflerimizi biliyorlar. Beşiktaş Kulübü’nün gelmek istediği yerleri biliyorlar. Sadece Türkiye’de başarı değil, yurt dışında da başarıyı kovaladığımızı biliyorlar. Taraftarın gücünü biliyorlar. Formayı giydiklerinde en iyisini yapacaklar” diyerek asıl şovun sahada olacağı mesajını verdi.
Getirebilen getirsin
Üç Portekizli yıldızın transferi için yöneticiler Serdal Adalı ile Cengiz Zülfikaroğlu’na teşekkür eden siyah beyazlı kulübün başkanı, “Yıldızları getirerek günü kurtarmaya çalışıyor” eleştirilerine ise şu sözlerle cevap verdi: “Devre arasında transfere karşıyım. Ama böyle üç değerli oyuncunun Türkiye ve Beşiktaş’a gelme imkanı doğunca bütün kapılara açılır. Günü kurtarmak lafı ortada dolaşıyor. Bunu söyleyenler üç değerli oyuncuyu getirebiliyorlarsa inşallah bunu gerçekleştirirler.”
40 bin kişi toplardık
Demirören sözlerine şöyle devam etti: “Simao, 31 yaşına gelmiş, futbolculuğu ve aile yapısıyla örnek bir futbolcu. Kendisiyle konuşmam bir saati geçmedi. Quaresma da kendisiyle zaten konuşmuştu. Yanımızdaki oyunculardan sadece birini Avrupa’da oynatacağız. Hocamız buna karar verecek. Havalimanında 2 bine yakın taraftar vardı. İnönü’de tören yapsaydık 40 bin taraftar olurdu. Hava şartları ve hocanın İnönü’ye antrenmanı almak istememesi nedeniyle töreni burada yaptık.”

Cristiano Ronaldo mu neden olmasın!

Flaş transferlerin mutluluğunu yaşayan Yıldırım Demirören, “Ronaldo ve Messi isimlerini de duyabilecek miyiz?” sorusunu böyle cevapladı.

İMZA töreninde oldukça neşeli anlar yaşayan başkan Yıldırım Demirören, “Cristiano Ronaldo ve Messi isimlerini de duyabilecek miyiz?’’ sorusunu,  ‘’İnşallah. Hayatta olmaz diye bir şey yok. Neden olmasın. Sezon başında Quaresma’yı telafuz ettiğimizde de basının yüzde 90’ı buna inanmadı. Sezon ortasında üçünün geleceğini söylediğimizde de inanmadılar. Hepsi Beşiktaş’ı tercih etti. Bu Türk futbolu için çok önemli’’ diye yanıtladı.
Yetmez Demirören!
Beşiktaş’ın yeni oyuncuları Fernandes, Simao ve Almeida’nın imza törenine taraftarlar da yoğun ilgi gösterdi.  Tesislere alınmayan siyah beyazlılar, imza törenin sonuna doğru “Yetmez Yıldırım Demirören Yetmez” diye tezahürat yaptılar. Taraftarların coşkusu futbolcuların basın odasından çıkmasıyla doruğa çıktı. Taraftarlar yeni transferlere sevgi gösterisinde bulundular.

Geleceğin başkanı minik Cemal

YILDIRIM Demirören’in küçük oğlu Cemal Demirören, imza töreninin ilgi odağı oldu. Toplantı öncesi babasının elini bırakarak medya mensuplarının arasına oturan 4 yaşındaki Cemal daha sonra sıkılınca ayağa kalktı. Başkan Yıldırım Demirören ise imzalar sırasında oğlunu da yanına alarak masaya oturttu. Demirören, “İşte geleceğin başkanı geliyor” diyerek espri yapmayı da ihmal etmedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler