Gündem Haberleri

  Asıl hainlik siyasi rant için açılıma karşı çıkmak

  Hürriyet Haber
  10.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, acıları bitirmek için uğraştıklarını belirterek, “Demokratik Açılımı”, “Hıyanet” olarak niteleyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kastederek, “Bu kelimeleri, bu kavramları pek sevmem, ama böyle büyük bir hedefle uğraşırken sırf siyasi rant için bunlara karşı çıkılıyorsa; esas hainlik budur” suçlamasında bulundu.

  TBMM İçişleri Komisyonu’nda görüşülen Silah Tasarısı görüşmelerine girerken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Atalay, “Kardeşlik için çalışmak hainlikse, -ki koskoca anamuhalefet partisi liderinin ifadesi böyle- onu herkesin takdirine bırakıyorum” dedi.

  Acıları bitirelim

  Tokat’ın Reşadiye ilçesi’nde, 7 askerin şehit olduğu olayın failleri için, “İnanıyorum, mutlaka bulacağız” diyen İçişleri Bakanı Beşir Atalay, bu konuda kendisine yöneltilen soruları özetle şöyle yanıtladı:

  “Ülkemizin değişik köşelerinde analar, eşler ağlıyor. İnsanlar üzüntü duyuyor. ‘Bunları bitirelim. Bu ülkede kardeşlik içinde hepimiz birlikte huzurla yaşayalım’ diye uğraşıyoruz. Bizim çalışmalarımızın başka bir amacı yok. Türkiye giderek, güçlenen, yıldızı parlayan büyük bir ülkedir. Bu ülke hepimize yeter. Bütün çabamız acıların dinmesi, anaların ağlamaması bütün çabamız bu.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı