« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Asıl Ergenekon Türk futbolunun içinde

Trabzonspor eski başkanı “En büyük Ergenekon, Türk futbolunda” derken, hakemler için de “çete” yakıştırması yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR eski başkanı Nuri Albayrak, “En büyük Ergenekon, Türk futbolunun içinde var” dedi. “haberx” adlı internet sitesine konuşan ve hayli ses getirecek açıklamalar yapan Albayrak, şunları söyledi:
“Son 5 yılda Ergenekon hadisesi çıktı. Ben size açık söylüyorum, en büyük Ergenekon Türk futbolunda var ve halen de futbolun içinde bunlar. Temizlenmiş değiller. Benim dönemimde hakemlik yapan, Trabzonspor’a özellikle haksızlık yapan hakemlerin birçoğu şu anda hakemliği bıraktılar. Bazı kurum ve kuruluşlar bazı kişilerin başarılı olmasını istemiyorlar.”
Trabzon’da da var
Aynı şekilde Trabzon’un içinde de bir Ergenekon çetesi olduğunu iddia eden Albayrak sözlerini şöyle sürdürdü: “ Bir de Trabzon şehrinde kapalı bir Ergenekon Hakemler için ‘çete’ demiştim. Hakikaten çeteler. Futbol Federasyonu beni statlardan 2 ay mahrum etmişti, 2 ay değil ‘5 sene Türk futboluna hizmet etmeyeceksin’ deseler de bu çete Türk futbolunun içinde var. Çünkü adamın babası hakem, dedesi hakem, kendisi hakem. Bunlar nasıl oluyor? Torpille hakem oluyorlar, sonra da o insanlar göreve geldiklerinde onlara her şeyi yaptırıyorlar.”


Bunları da Beğenebilirsiniz