MANİSA HABERLERİ

Aşık Veysel ile duygu dolu gece

DHA
30.03.2016 - 10:48Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'nın Alaşehir İlçesi'ndeki Ahmet Altan Anadolu Lisesi'nin öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan iki farklı koro, Aşık Veysel'i anma programı kapsamında ünlü Türk halk ozanının eserlerini seslendirdi.

Alaşehir Ahmet Altan Anadolu Lisesi ve Alaşehir Yunus Emre Kültür ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği Aşık Veysel'i anma programı kapsamında müzik öğretmenlerinden oluşan Ala Oda Orkestrası ve öğrencilerden oluşan koro sahne aldı. Aşık Veysel'in eserlerinin seslendirildiği geceye Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin, eşi İlknur Bilgin, Ahmet Altan Anadolu Lisesi'ni yaptıran iş adamı Ahmet Altan, eşi Nermin Altan ile birlikte yaklaşık 500 kişi katıldı. Alaşehir Yunus Emre Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan 'Hayatın Size İhtiyacı Var' başlıklı sunumun ardından Aşık Veysel'in kendi sesinden şiirleri ve bağlama dinletisi izleyenlerin beğenisine sunuldu. Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin, Aşık Veysel'in hayat felsefesine uygun olarak vatandaşlara bir gönüllülük projesinde yer almalarını tavsiye etti. Bilgin, okulu yaptıran hayırsever işadamı Ahmet Altan'a teşekkür etti.

1998 yılında kurulan Alaşehir Yunus Emre Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Başkanı Ayşe Köseoğlu, bugüne kadar 700 yüksekokul öğrencisi mezun ettiklerini 140 öğrencinin ise eğitim giderlerini aylık olarak karşıladıklarını dile getirdi.

Nurettin DOĞAN / ALAŞEHİR (Manisa), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Aşık Veysel ile duygu dolu gece hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 10 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aşık Veysel ile duygu dolu gece haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı