Gündem Haberleri

  Aşık olunca dili çözüldü

  Ferah IŞIK- Ramazan ÇETİN / DHA
  08.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli’de konuşma güçlüğü çeken Yeliz Akkuş (28), geçen yıl yaşıtı Serdar Mercan’a aşık olunca konuşmaya başladı.

  İki genç dün nikâh masasına oturdu.
  Güvenlik görevlisi olarak çalışan doğuştan sağ bacağından engelli Serdar Mercan ile Yeliz Akkuş 7 Aralık 2009 tarihinde, üyesi oldukları Umut Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği’nde tanıştı. 7 Ocak 2010’da flört etmeye başlayan Akkuş ve Mercan, 7 Mart’ta evlilik kararı aldı. 7 Nisan’da nişanlanan çift 7 Mayıs’ta da hayatlarını birleştirdi. Çift, hayatlarında önemli bir yer tutan ‘7’ rakamının tılsımı nedeniyle, istekleri üzerine şahitliklerini de 7 kişi yaptı. Yeliz Akkuş, nikâh memurunun “Serdar Mercan ile evlenmeyi kabul ediyor musunuz?” sorusuna, heyecanlı bir şekilde “Evet” yanıtını verince salonda alkış tufanı koptu.
  Umut Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nesrin Akbeyik ise “Bu aşk sayesinde kızımızın dili çözüldü. Onlara mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

  Engelli çiftin 7 rakamıyla gelen mutluluğu

  Tanışmaları, flörtleri, evlilik kararı almaları, nişanları ve nikâhları ayın 7’sinde gerçekleşen çiftin nikâh şahitliğini de 7 kişi yaptı. Damat Mercan, “Yeliz, heyecanlanınca konuşamıyordu. Birbirimize aşık olduktan sonra rahat konuşmaya başladı. 7 rakamı bizim için çok uğurlu. Bugün de 7 şahitle dünya evine girdik. Çok mutluyuz” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı