Gündem Haberleri

  Asi burjuva Madonna

  Hürriyet Haber
  21.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yeni albümüyle birlikte Madonna için yeni bir imaj bulundu: ‘‘Asi burjuva...’’ Madonna bu imaj için ‘‘Sanırım bunu hem ticari hem de underground tarza hitap eden bir müzik yaptığım için uydurdular’’ diyor...

  MADONNA, hiç kuşkusuz şu anda dünyanın en önemli trend belirleyicilerinden biri. Attığı her adım, giydiği her şey, takıldığı mekanlar bir anda moda oluveriyor. Kısa bir süre önce ikinci kez anne olan ve önceki gün de ‘‘Music’’ adlı yeni albümünü piyasaya süren Madonna'nın yeni imajı ‘‘Asi ve burjuva’’ olarak özetleniyor.

  Dünyanın en önemli pop ikonu olarak gösterilen Madonna, bir yandan iyi bir anne olarak ‘‘aile düşkünü’’ hayranlarını mutlu ediyor, bir yandan da video-kliplerinde kız arkadaşlarıyla striptiz kulüplerine giderek çılgın yanını sevenlere sesleniyor.

  Ama aslına bakarsanız Madonna'nın aklı fikri önceki gün tüm dünyada müzik marketlerin vitrinlerini süslemeye başlayan son albümü ‘‘Music’’te. Yeni albümünde, tıpkı bir önceki albümünde olduğu gibi müzik dünyasının ‘‘underground’’ dj'lerinden biriyle, Fransız asıllı Mirwais Ahmadzai ile çalışan Madonna albümünden çok umutlu.

  Albümle ilgili ilk eleştirilerin ‘‘mükemmel’’ olması Madonna'yı bir hayli sevindirdi. Şu anda büyük bir turne düşünmediğini, bebeğiyle ilgilenmek istediğini söyleyen Madonna, yine de New York'taki meşhur Roxy Club'da ve İngiltere'de bazı kulüplerde küçük konserler vereceğini söylüyor. Albümün satışının iyi gitmesi durumunda ise büyük bir turne düşünebileceğini söylüyor.

  Bir önceki albümünde olduğu gibi yine 1970'lerin disko müziğine göndermeler yapan Madonna, ‘‘asi burjuva’’ imajı için de şunları söylüyor: ‘‘Kendi kendime böyle bir imaj uydurmam tabii ki saçma. Bu başkalarının yarattığı bir tabir ve benim de hoşuma gitti. Sanırım bunu hem ticari, hem de underground tarza hitap eden bir müzik yaptığım için uydurdular...’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı