Asfalt mağarası

Doğahan GİRİTLİOĞLU
09.04.2016 - 17:38 | Son Güncelleme:

Çayyolu Konutkent’te sık sık göçüğün meydana geldiği noktada önceki akşam bir kez daha yol çökmesi yaşandı. Ancak, bu kez ortaya çıkan çökme çok daha büyük olunca, vatandaşlar tepki göstererek, kalıcı önlem alınmasını istedi.

Çayyolu Konutkent Mahallesi 2432. Cadde üzerinde daha önce birkaç kez göçme yaşanan nokta, önceki akşam bir kez daha çöktü. Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’ni arayarak durumu bildirirken, sürücüler de göçüğün çevresinden geçerken tedirginlik yaşadı. Yaşadıkları olayı ‘trajı-komik’ olarak tanımlayan mahalleli, göçüğün belli aralıklarla yaşandığını belirterek, yetkililerden kalıcı bir çözüm bulunmasını istedi. 

GÖÇÜK İÇİNDEN TEPKİ

Aynı yerde geçen sene de göçmenin yaşandığını ancak önlem alınmadığını savunan vatandaş Mehmet Gürer, göçüğün içine girerek, ”Ankara’nın en yeni semtlerinden birinde her gün artan nüfusla birlikte altyapı sorunları da ortaya çıkıyor. Kanalizasyon artık kaldırmıyor, asfaltlar köstebek yuvasına dönmüş durumda. Birileri buradaki insanların sesini duymalı” sözleriyle duruma tepki gösterdi.


ÖNERGELER DİKKATE ALINMIYOR

Öte yandan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök de, yazılı soru önergeleriyle Çayyolu bölgesinde sıkıntı yaratan durumları TBMM gündemine taşımaya çalıştıklarını ancak Başbakan dahil bakanların ve diğer kamu görevlilerinin sorunları görmezden geldiklerini savundu. Gök, “Altyapı eksikliği çok açık. Köstebek yuvasına dönen yollarda günü kurtaran yamalarla müdahale eden beceriksiz anlayış sonunda, dün (Cuma) Konutkent 2 kavşağında asfalt daha önce sözde onarılan yerde yeniden çöktü. Çayyolu bu ilgisizliği, bu vurdumduymazlığı hak etmiyor” dedi.


GECE KAPATILDI

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, göçüğü onararak caddede trafiğin normale dönmesini sağlarken, mahalle sakini Ebru Emrah, “Mavi Masa’ya ihbarda bulunduk. Ekipler saatler sonra geldi. Çoluk çocuk bu yolu kullanıyor. Belli aralıklarla burası göçüyor, istenmeyen bir durum yaş

Etiketler: ANKARA , göçük , asfalt


    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı