Gündem Haberleri

  Asena’ya kurşuna 8 yıl 2 ay hapis

  Taner YENER/İSTANBUL
  02.04.2004 - 01:45 | Son Güncelleme:

  Asena olarak tanınan dansöz Onur Çakmak’ı Seyrantepe’deki stüdyoya girerken bacağından vuran Ahmet Demir, 8 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Şişli 6’ncı Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki dünkü duruşmaya, Asena ve sanık Ahmet Demir katılmadı. Duruşmada sanık Ahmet Demir’in avukatı Fatih Büyükyurt müvekkilinin Urfalı olduğunu belirterek, ‘Asena’nın bir demecinde, ‘İbrahim Tatlıses artık light oldu’ diyerek Tatlıses’e, dolayısıyla Urfalılara hakaret etmiştir. Müvekkilim Asena ile konuşmak için oraya gitmiştir. Amacı öldürmek olsaydı. Yere ateş etmezdi’ dedi.

  Asena’nın avukatı Hayati Şahin ise sanığın suçunun sabit olduğunu belirterek, cezalandırılmasını talep etti. Şişli Cumhuriyet Savcısı Naci Kanık, Demir’in 9,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

  Mahkeme heyeti, sanık Ahmet Demir’i ‘Silahla adam yaralamak’ ve ‘Mesk un mahalde ateş etmek’ suçlarından 7 yıl hapis cezasına çarptırdı. Şanlıurfa 1 ve 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki infaz kararlarını da gözönüne alan mahkeme heyeti, Demir’in cezasını 1/6 oranında artırarak toplam 8 yıl 2 aya çıkarttı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı