Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ASELSAN’da çalışan mühendis gaz zehirlenmesinden ölmüş

  Bahri KARATAŞ/İZMİR (DHA) - İHA
  17.01.2015 - 15:43 | Son Güncelleme: 17.01.2015 - 17:01

  ANKARA’daki evinde ölü bulunan ASELSAN’da çalışan İzmirli mühendis Erdem Uğur’un, Adli Tıp Kurumu’dan çıkan ön otopsi raporunda, alkol ve uyuşturucu almadığı, vücudunda darp izine rastlanmadığı, gaz zehirlenmesinden öldüğün belirtildi. Erdem Uğur, kılınan öğle namazı ardından, gözyaşları arasında Bornova Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  İş arkadaşlarına cep telefonu ile mesaj gönderen Erdem Uğur, rahatsız olduğunu ve işe gelemeyeceğini söyledi. Daha sonra, manyetik alan konusunda uzman olan İzmirli ve bekar olan mühendis Erdem Uğur’dan haber alamayan arkadaşları, durumunu öğrenmek için önceki gün Çankaya Cebeci Mahallesi’ndeki evine geldi. Kapıyı çalan arkadaşları içerden ses gelmeyince durumu polise bildirdi.

  ASELSAN’da çalışan mühendis gaz zehirlenmesinden ölmüş

  MÜHENDİSİN CENAZE TÖRENİNDE YAKINLARI AYAKTA ZOR DURDU / Foto Galeri

  Polisler, Erdem Uğur’un dairesine girdiğinde ’Dikkat gaz açık’ yazılı bir uyarı notuyla karşılaştı. Uğur, yanında mutfak tüpü, tüpün hortumu da yatağın içindeyken ölü halde buldu. Yapılan inceleme ardından mühendis Erdem Uğur’un cenazesi savcının talimatıyla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

  Polis, Uğur’un yanında bulunan mutfak tüpünü 2 gün önce telefonla sipariş ettiğini belirledi, dosyaya ’intihar’ notu düşülürken, tüm olasılıkları araştırmak için Uğur’un cep telefonu kayıtlarını da incelemeye aldı. Mühendisin cenazesi, otopsi ardından toprağa verilmek üzere İzmir’e götürüldü. Uğur’un ailesi genç mühendisin kısa süre önce Ankara’da aldığı eve taşınmayı planladığını anlattırken, olayın aydınlanması için suç duyurusunda bulundu.

  ASELSAN’da çalışan mühendis gaz zehirlenmesinden ölmüş

  Ankara Keçiören Adli Tıp Kurumu, ASELSAN mühendisi Erdem Uğur’un ölümüyle ilgili ön raporu tamamladı. Alkol ve uyuşturucu almadığı belirlenen mühendisin vücudunda darp izine rastlanmadığı, "Gaz zehirlenmesinden öldüğü saptanmıştır" denildi.

  ''OĞLUM SANA DOYAMADIK''

  Ailesi tarafından cenazesi alınan Erdem Uğur, için bugün Bayraklı Manavkuyu Camii’nde öğle namazıın ardından cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazına Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, mühendisin yakınları, iş ve okul arkadaşları katıldı. Ayakta, yakınlarının desteğiyle güçlükle durabilen baba Sezai Uğur, oğlunun tabutunun başında dua edip, "Oğlum benim. Sana doyamadık" diye gözyaşı döktü.

  Uğur’un, Gediz Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyan kız kardeşi Meltem Uğur da kısa bir süre tabutun başına gelip, dua etti. Erdem Uğur’un arkadaşları ise intiharı gerektiren bir neden olmadığını, herkes tarafından sevilen biri olduğunu, hayat dolu bir insan olduğunu söyledi.

  Kılınan cenaze namazında kadınlar da erkeklerle birlikte ön saflarda yer tuttu. Evin önünde cenaze arabasının gelmesini bekleyen ve 3 günden bu yana sakinleştirici iğneyle, yakınları tarafından destekle ayakta durabilen anne Ferdane Uğur, "Oğlum Erdem" diye seslendi. Erdem Uğur, gözyaşları arasında Bornova Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  ARKADAŞI: İNTİHAR EDECEĞİNE İHTİMAL VERMİYORUM

  Ankara'daki evinde ölü bulunan ASELSAN mühendisi Erdem Uğur, İzmir’de toprağa verildi. Uğur’un Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ)’nden sınıf arkadaşı Recep Elmas, intihara ihtimal vermediği söyledi. Elmas, “Ben açıkçası şoke oldum. Öyle bir şeyin olabileceğine ihtimal vermiyorum. İki gün önce mesajlaşarak espriler yapan bir arkadaş, ‘Baharda görüşürüz.’ diyen birisinin intihar etmesi, hiçbirimizin beklemediği bir olay.” dedi.

  DEÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra özel bir firmanın ar-ge bölümünde görev yapan, 14 Şubat 2014 tarihinde de ASELSAN’da işe başlayan 28 yaşındaki Erdem Uğur, bir mutfak tüpü ve ona bağlı hortum yorganın altındayken yatağında ölü bulunmuştu. Ankara Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapılan genç mühendisin cenazesi, ailesine teslim edilmişti. Dün akşam saatlerinde de toprağa verilmek üzere ailesinin yaşadığı İzmir’e getirilmişti. Genç mühendisin cenaze namazı, Bornova ilçesindeki Manavkuyu Camisi’nde kılındı. Yakınlarının desteğiyle ayakta durabilen babası Sezai Uğur, taziyeleri kabul etti. Oğlunun tabutunu okşayan, iki çocuk babası Uğur, gözyaşlarına hakim olamadı. Oğlunu dualarla ebediyete uğurlayan Uğur’un dudaklarından, "Oğlum, benim oğlum." sözleri duyuldu. Özel bir üniversitede okuyan kız kardeşi Meltem de ağabeyinin tabutu başına giderek son kez sarıldı. Annesi Ferdane Uğur’un ise ölüm haberinin ardından sakinleştiricilerle ayakta durabildiği öğrenildi.

  'İNTİHAR EDEBİLECEK YAPIDA DEĞİLDİ'

  Cenaze namazına katılan üniversiteden sınıf arkadaşı Recep Elmas, mezun olduktan sonra da sürekli görüştüğünü, en son 2 Ocak 2015'te İzmir’e geldiğini anlattı. Arkadaşının geleceğe dönük planları bulunduğunu, ev almak için uğraştığını ifade eden Elmas, “Geleceğe yönelik planları vardı. İçine kapanık, antisosyal biri değildi. Herhangi bir ihtiyacı olduğunda atlar Eshişehir’e, İstanbul’a, İzmir’e giderdi. Arkadaşlarıyla görüşürdü. İki hafta önce de İzmir’deydik. Cumartesi günü de arkadaşlarımızla konuşmuş, sakalaşmış, espriler yapmış. Hiç öyle intihara sebep olabilecek yapıda değildi. Mutluydu, herhangi bir sıkıntısı yoktu.“ dedi. En son iki hafta önce İzmir’e gelen arkadaşının, kendisini çalıştığını işyerinde ziyaret ettiğini de belirten Elmas, “Sürekli görüşüyordum. Çıktık, birlikte gezdik dolaştık, kafede oturduk. Genelde mühendislerin içine kapanık olduğu söylenir ama o, canı sıkıldığında atlayıp Eskişehir’e, istanbul’a gidiyordu. İzmirli arkadaşlarımızla İstanbul’da karşılacak kadar sık İstanbul’a gidip gelen birisiydi. Çok neşeli diyemem ama içine kapalı biri değildi. İnsanlarla iletişimi iyiydi. Tüm arkadaşlarımızla konuştuk, hepimiz şaşırdık. İntihar edeceğine dair en ufak emare gören arkadaşım yok. İki gün önce mesajlaşıyor ve espriler yapıyor.” diye konuştu. Türkiye’nin sayılı özel şirketlerinden birinin ar-ge biriminde çalıştıktan sonra ASELSAN’da işe başladığını kaydeden Recep Elmas, orada sınıf arkadaşlarından başka çalışanlar da olduğunu, Uğur’un Ankara’da yalnız olmadığını söyledi.

  Erdem Uğur’un cenazesi, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra Eski Bornova Mezarlığı’nda dualarla ebediye uğurlandı. Cenazeye ASELSAN da çelenk gönderdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı