ANKARA HABERLERİ

ASELSAN’a tam puan

Hürriyet Haber
13.12.2014 - 01:10Son Güncelleme :

Ankara’da faaliyet gösteren savunma teknolojileri geliştiren ve üreten ASELSAN'ın, Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) değerlendirmelerine göre, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık notu 98,21 oldu.

Hürriyet Haber

Sermaye Piyasası Kurumu'nun yaptığı değerlendirmede kamuyu aydınlatma ve şeffaflık konusunda gösterdiği hassasiyet ile dikkat çeken ASELSAN, 98,21 puana ulaştı. Ocak 2014'te yayınlanan ve "Kurumsal Yönetim İlkeleri" baz alınarak hazırlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporu'nda şirketin 8,57 olarak tespit edilen notu, 9,09 olarak güncellendi. Söz konusu not artışlarının, ASELSAN'ın SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne büyük ölçüde uyum sağladığı, gerekli politika ve önlemleri uygulamaya soktuğu, yönetim ve iç kontrol mekanizmalarını etkin bir şekilde oluşturup işlettiği, kurumsal yönetim risklerinin çoğunun tespit edilip aktif şekilde yönetildiği anlamına geldiği kaydedildi.

GOOGLE VE MICROSOFT’U GERİDE BIRAKTI

Dünyanın 35 ülkesinde ideal işveren algısı üzerine çalışma yapan Universum’un Türkiye’de 19 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiği ve sonuçlarını geçtiğimiz aylarda açıkladığı İdeal İşveren Araştırması’nda ise ASELSAN mühendislik ve bilgi teknolojileri kategorisinde birinci sıraya yükselmişti. 2013 yılındaki araştırmada üçüncü sırada yer alan şirket, 2014’te ASELSAN, Google ve Microsoft’u geride bırakarak ilk sıraya yükselmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ASELSAN’a tam puan haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı