ADIYAMAN HABERLERİ

Aşçılık Eğitim Merkezi İş Sahibi Yapıyor

IHA
28.10.2015 - 11:16Son Güncelleme :

AŞÇILIK EĞİTİM MERKEZİ'NDEN MEZUN OLAN KİŞİLER İŞ SAHİBİ OLUYOR

IHA

Adıyaman Belediyesi bünyesinde bulunan TOGEM koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren Aşçılık Eğitim Merkezi’nden mezun olan kursiyerler iş sahibi oluyor.
Adıyaman Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) tarafından başlatılan Aşçılık Eğitim Merkezi’nden mezun olan kursiyerler özel şirketlerde iş başı yapmaya başladı. TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş yaptığı açıklamada, Aşçılık Eğitim Merkezi’nin hem kursiyerlerinin en iyi şekilde yetişmesinde, hem de kursiyerlerin iş bulmasında önemli görevler üstlendiğini dile getirdi. Delibaş, “Belediyemiz bünyesinde açtığımız Aşçılık Eğitim Merkezimizde şu an 11 tane kursiyerimiz eğitim görmekte. Geçen dönem bu kurstan mezun olan kursiyerlerimizden bazıları özel şirketlerde aşçı olarak çalışmaya başladı. Amacımız bu şekilde ilimizdeki istihdama katkı sunmak. Ayrıca yine bu kursiyerlerimiz ve onların eğitimini üstlenen usta aşçılarımızın yaptığı yemekleri taziyelere ve yoksul ailelere göndererek, birkaç projeyi bir arada hayata geçirmiş oluyoruz. Bu konuda emeği geçen başta Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Aşçılık Eğitim Merkezi İş Sahibi Yapıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aşçılık Eğitim Merkezi İş Sahibi Yapıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı