Ege Haberleri

EGE

  Aşçı kardeşler patron katili

  Hürriyet Haber
  31 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 31 Mayıs 2000 - 00:01

  YILLARCA yurtdışında görev yaptıktan sonra Çeşme'de 2021 Sokak'ta Orange Garden Restoran'ı açan turizmci Ertan Akmut, sezon öncesi hazırlık yaparken gazeteye ilan verip kaliteli aşçılar aradığını belirtti. Bir süre sonra ilandaki telefonu arayan Erdoğan Kabasakal (31) ile kardeşi Erkan Kabasakal (24), Ankara'dan Çeşme'ye gelerek Akmut'la buluştu.

  AKMUT, ikna olup Kabasakal kardeşleri işe aldı, restoranın ufak tefek boya badana işlerini de yaptırdı. 8 yabancı dil bilen, müşterilerinin çoğu tatile gelen üst düzey Fransız ve İtalyan bürokratlardan oluşan Akmut, Kabasakal kardeşlerin yemeklerini beğenmeyerek, bu işi birlikte götüremeyeceklerini söyledi.

  RESTORANDA içki içip yemek yiyen Akmut ve Kabasakal kardeşler bu nedenle tartıştı. Et dövücüsünü tezgahtan alan Erdoğan Kabasakal, Akmut'un başına vurdu. Ardından mutfaktan iki bıçak alan kardeşler, Akmut'un 20 yerine sapladı.

  İmdat çığlıklarını duydu

  FRANSA'da yaşayan iki oğlu olan Akmut'un imdat çığlıklarını duyan komşularının 155'e ihbarıyla olay yerine gelen polis, Erdoğan Kabasakal'ı kaçarken, kardeşi Erkan Kabasakal'ı da terastaki yatakların arasında saklanırken yakalandı.

  SUÇLARINI itiraf eden Kabasakal kardeşlere, dün olay yerinde tatbikat yaptırıldı. Erdoğan Kabasakal, ‘‘Birlikte akşam yemeğine oturduk, alkollüydüm, beni tahrik etti. İşimize son vereceğini söyleyince, kendimizi kaybettik. Önce et dövücüsüyle başına vurdum, daha sonra da bıçakladık. Cesedi mutfağa kilitledik, ellerimizi yıkadık, kanlı giysilerimizi değiştirdik. Geceyi burada geçirip, kaçacaktık’’ dedi. Erkan Kabasakal da, kavganın ağabeyi ile Akmut arasında meydana geldiğini, restorancıyı birlikte öldürdüklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı