« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Asbaşkan Naim'den ilk icraat...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Celal DEMİRBİLEK

Dünya Halter Federasyonu Asbaşkanı Naim Süleymanoğlu, halterde dopingi önlemenin çok güç ve kan tahlillerine karşı olduğunu belirterek, ``Ülkelerin sporcularına her ay idrardan doping testi yapmaları ve her haltercinin doping pasaportu olması gerektiğini savundu.

Dünya Halter Federasyonu Asbaşkanlığı'na seçilen Naim Süleymanoğlu halterde dopingi önlemenin çok güç olduğunu belirterek, ``Her sporcuya bir doping pasaportu verilmesi gerekir'' dedi.

Kan tahlilleriyle yapılan doping kontrollerine karşı olduğunu belirten Naim Süleymanoğlu ``Kan tahlillerinde, doping yapan sporcunun 6 ay öncesine kadar ne ilaç aldığı ortaya çıkıyor. Bu yanlış bir yöntem. Doping uzmanları her ay ani baskınlarla idrar numunelerini alıp doping kontrolü yöntemine girerlerse, dünya halterinin üstüne kara bulut gibi çöken doping illetinden tüm halterciler kurtulmuş olur'' dedi.

HALTERE ŞOV
Dünyada halterin popüler bir hale gelmesi için çeşitli şovların yapılması gerektiğine de değinen Süleymanoğlu, halteri popüler bir spor haline getirmek için ülkelerin ünlü sanatçı ve politikacılarını halter salonlarına çekmesi gerektiğini söyledi. Naim ``Dünya halterini tenis sporu gibi popüler hale getirmek için büyük eğlence yerlerinde kurulacak podyumlarla yemekli halter müsabakaları düzenleyerek halteri bir seyir sporu haline getirmek gerekir. Ben bunun için uğraş vereceğim'' diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler