SAMSUN HABERLERİ

’Asansör Güvenliği’ Etkinliği

IHA
15.10.2015 - 16:48Son Güncelleme :

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ SAMSUN İL MÜDÜRLÜĞÜ “ÜRÜN GÜVENLİĞİ HAFTASI” ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA "ÜRÜN GÜVENLİĞİ, ASANSÖR PİYASA GÖZETİMİ VE DENETİMİ (PGD) FAALİYETLERİ VE PERİYODİK KONTROL UYGULAMALARI" KONULU ETKİNLİK DÜZENLEDİ.

IHA

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Samsun İl Müdürlüğü “Ürün Güvenliği Haftası” etkinlikleri kapsamında "Ürün Güvenliği, Asansör Piyasa Gözetimi ve Denetimi (PGD) Faaliyetleri ve Periyodik Kontrol Uygulamaları" konulu etkinlik düzenledi.
Etkinlikte, öncelikli olarak asansör firmalarının karşılaştıkları periyodik muayene ve tescil işlemleri üzerinde duruldu. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(STSO) Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nazmi Gedikli, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Samsun İl Müdürlüğü Piyasa Gözetimi ve Denetimi Şube Müdürü Aycan Türker, asansör firması yetkilileri ve asansör tescil yetkilileri katıldı. Asansörleri, Avrupa Birliği mevzuatlarında riskli ürün grubunda yer alan ürünler olduğunu söyleyen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Samsun İl Müdürü Nazmi Gedikli, “Bu nedenle ki adına yönetmelik düzenlenen ender ürünlerden biridir. Bakanlığımız piyasada kullanımda olan ve piyasaya yeni olarak arz edilecek olan asansörlerin güvenli olması konusuna büyük önem vermektedir. Bu nedenle bakanlığımızca hazırlanan, denetim planlarında her ay asansör denetimi yapılması yer almakta olup müdürlüğümüz de bu konuya gerekli önemi vermektedir. Ayrıca Haziran ayında uygulamaya giren ’Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Yönetmeliği’ kapsamında firmalara yönelik denetim faaliyetleri başlayacaktır" dedi.
ALO 130, ÜRÜN GÜVENLİĞİ HATTI
"Ürün Güvenliği, Asansör PGD Faaliyetleri ve Periyodik Kontrol Uygulamaları" ile ilgili sunum yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Samsun İl Müdürlüğü Piyasa Gözetimi ve Denetimi Şube Müdürü Aycan Türker, "Bakanlığımızda ihbar ve şikayet hatları var. Asansörler de dahil herhangi bir sanayi ürünü de şikayet hattı kapsamına giriyor. Etkinlikler kapsamında iki tane ilkokulda etkinliklerimiz oldu. Çocuklarla asansör filmleri izledik. Onlara, asansörlerle ilgili sorunlarda öncelikle büyüklerini uyarmalarını sonra da şikayet hatlarını kullanmalarını önerdik. Bunun ucu firmalarımıza yansıyacaktır. Alo 130 ürün güvenliği hattımız var. Şikayetler direk Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılabiliyor. Bakanlıktan da bize yansıyor. Biz de bu doğrultuda denetimlerimizi yapıyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden ’Asansör Güvenliği’ Etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 16 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’Asansör Güvenliği’ Etkinliği haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  14:59
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı