ANKARA HABERLERİ

ASAD üyeleri ihracat atağında

Hürriyet Haber
23.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Ankaralı Sanayici ve İşadamları Derneği, Mısır, Tunus, Pakistan, Ürdün’den 100 iş adamını Ankaralı iş adamları ile bir araya getirdi.

Hürriyet Haber

MISIR, Tunus, Pakistan, Ürdün’den 100 iş adamı, Başkentli iş adamları ile bir araya geldi. İstanbul’da 135 ülkeden gelen işadamlarının katıldığı Dünya Ticaret Zirvesi’ne gelen bazı ülkelerin iş adamlarının Anadolu şehirlerine giderek iş görüşmeleri yaptığını belirten Ankaralı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Şahin Altuntaş, şunları söyledi:

Ticaretimiz artar

“Bu organizasyonla hem ticaret yapıyoruz hem de ülkemizi tanıtıyoruz. İnanıyoruz ki gelen misafirlerimiz bizi daha yakından tanıyınca, hem ticaretimiz artar hem de birlikteliğimiz. Zirvede gördük ki üye iş adamlarımız, ürettikleri malları yurt dışına satmak için ciddi gayret gösteriyor. Birçok firmamız ihracat yaptığı ülkelerin sayısını arttırırken kimileri de ilk defa ihracatın kapılarını araladı.Değişen ve gelişen dünya ekonomisinde Türkiye’nin hak ettiği yere bu tür organizasyonların katkı yapacağını inanıyorum.” İkİlİ iş görüşmelerinde yer alan Ankara firmalarından Kral Bade Çelik Konstrüksiyon Müdürü Recep Köksal birkaç yıldır Tuskon Fuarlarına katıldıklarını ve her fuardan olumlu sonuçlar aldıklarını ifade etti.

Fabrikaları gezdiler

Köksal, ASAD öncülüğünde birkaç yıldan beri buraya katılıyoruz. Katılımlarımızda hep iyi iş bağlantıları kurduk. Bu yıl da yeni bağlantılar kurduk. Yeni müşterilerimiz bizi ziyaret etti ve fabrikamızı gezdi” diye konuştu. Fuarda dostluklar kurulduğunu ifade eden Kocatepe Teknik Metal Müdürü Yusuf Kocadağ, bu dostlukların ilerleyen zaman içersinde iş ilişkisine dönüşmesini umduklarını ifade etti. Işın Company Müdür Kamil Tazıcı da fuarın kendileri açısından çok olumlu geçtiğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ASAD üyeleri ihracat atağında haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı