« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Arzum Trabzonspor'u şampiyon görmek"

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, "Anadolu kulüplerinin temsilcisi Trabzonspor'dur. 2012-13 sezonunda Trabzonspor'umuzu da şampiyonlar arasında görmek en büyük arzum" dedi.

ERCAN ATA, ANKARA-DHA
SON GÜNCELLEME

Cavcav, Beştepe Tesisleri'nde gerçekleştirilen yeni transferler Sırp orta saha oyuncusu Radosav Petroviç ve Galatasaray'dan sağ bek Serkan Kurtuluş'un imza töreninde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Türk futbolunda 2011-12 sezonunda yaşanılan sıkıntıları Gençlerbirliği başta olmak üzere bütün kulüplerin bünyesinde hissettiğini dile getiren Cavcav, "Bu da futbolumuza çok büyük zarar verme durumundadır. Ankaramızın temsilcileri başta olmak üzere basınla ilgili bütün arkadaşlarıma bir duayen başkan olarak söylüyorum; herkese büyük işler düşmekte. Birlik ve beraberliği ihtiyacımız olduğu 2012-13 sezonunun içerisinde değerli basın mensuplarımızın yazacağı olumlu yazılar, yapacağı olumlu girişimler, bize 2011-12 sezonunda olan hadiseleri unutturacaktır. Her şeyden evvel bu futbolumuzda çok önem taşımaktadır. Özellikle bu geçici dönem olan bu sezonda olumlu yazılar yazmalarını ve seyircilerimize statlara gelecek söyleyişlerde bulunmalarını diliyorum" şeklinde konuştu.

Trabzonspor'un Türkiye'de şampiyonluğa oynayan ve büyük taraftarı olan bir takım olduğunu belirten Cavcav, "Anadolu kulüplerinin temsilcisi Trabzonspor'dur. Çünkü ben ilk defa Kulüpler Birliği'ni kurduğum zaman Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerimiz bu birliğe katılmamışlardı ama Trabzonspor, Anadolu takımımız olması nedeniyle bizim topluluğumuza katıldı. Bu itibarla ben her zaman Trabzonspor'a saygı ve seygi duyuyorum. İnşallah 2012-13 sezonunda Trabzonspor'umuzu da şampiyonlar arasında görmek en büyük arzum" ifadelerini kullandı.

Cavcav, Ankaragücü'nün küme düşmesi nedeniyle Ankara'da tek takım kaldıklarını ifade ederek, "Bunun için Ankara'yı en iyi şekilde temsil edebilmek ve Ankaralı spor severlere iyi maçlar çıkartarak, çok az olan seyircimizin bundan böyle maçlarımıza katılmasını arzu ediyorum" dedi.

"Bütün Ankaralılara ve değerli taraftarımıza sesleniyorum" diye konuşan Cavcav, "Gençlerbirliği maçlarını yalnız bırakmasınlar, sporcularımızı teşvik etsinler. Eğer bu birlik ve beraberlik içerisinde bütünleşirsek 27 kişilik kadro içesinden bütün arkadaşlarımız hak ederek sahaya çıkarlarsa hem futbolcularımızın hakkını yememiş hem de onları çok iyi şekilde kulübümüzde seyircimize iletmiş olacağız" ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin Cavcav'a medyanın 2012 yılındaki tavrına ilişkin sözlerini hatılatarak, "Bu süreçler içesinde bakıldığı yöneticilerin hiç mi hatası yok?" şeklinde sorusu üzerine Cavcav da, "Yöneticiler hatalı bir söz söyleyebilir, hatalı bir söz söyleyebilir ancak basınımızın bazı şeyleri görmemesi lazım. Ben öyle arzu ediyorum çünkü basını bütün Türkiye okuyor. Kulüp başkanlarının söylediği eğri veya doğru bütün kelimeyi Türkiye basınının hepsi aynı anda yazmıyor ya iki gazetemiz ya da 2 gazetemiz yazıyor. Veya çok değerli yorumcularımız Türkiye'ye hitap ediyor. Bunlar hem kulüpler zarar verdiği gibi umumi olarak seyircinin maçlara gelmemesini ve seyrcinin maçlardan soğumasına neden oluyor. Basınımıza ben her zaman saygı duydum gene de saygı duyuyorum benim şahsi bir görüşüm bu. Eğer bizlerin ifade etmiş olduğu bir şey yanlışsa eğer benle mülakat ediyorsanız bize söylemeniz lazım. 'Ya İlhan Abi böyle söylüyorsunuz ama bak burada yanlışsın' demelisiniz. Herkes yanlış yapabilir" cevabını verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz