ARDAHAN HABERLERİ

ARÜGEM’den “Geleneksel Aşure Günü” Etkinliği

IHA
26.10.2015 - 17:32Son Güncelleme :

ARÜ'DE AŞURE PROGRAMI

IHA

Ardahan Üniversitesi Gençlik Eğitim Merkezi (ARÜGEM) tarafından geleneksel hale getirilen “Aşure Günü” etkinliği gerçekleştirildi. Ardahan Üniversitesi (ARÜ) İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi önünde başlayan etkinliğe ARÜ’lü öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 2000 kişilik hazırlanan aşure ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan ve ARÜGEM Başkanı Canan Korkmaz tarafından öğrencilere ikram edildi.
Etkinlik, Rektör Prof. Dr. Korkmaz’ın ilk aşureyi ikram etmesi ile başladı. Öğrencilere kendi eli ile aşure ikram eden Rektör Prof. Dr. Korkmaz, aşurenin; paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi olduğuna dikkat çekti. Her sene Muharrem ayında aşure yapılıp ikram edilmesinin asırlardır sürdürüldüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Korkmaz, aşurenin sosyal birlik ve beraberlik açısından önemli olduğunu ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden ARÜGEM’den “Geleneksel Aşure Günü” Etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 17 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ARÜGEM’den “Geleneksel Aşure Günü” Etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı