ARDAHAN HABERLERİ

ARÜ’de Yeni Eğitim-öğretim Yılı Başladı

IHA
30 Eylül 2015 - 16:14Son Güncelleme : 30 Eylül 2015 - 16:15

ARÜ'DE YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

IHA

Yenilikleri, olanakları ve özgün eğitim-öğretim anlayışıyla birlikte üniversite adayı öğrencilerin tercih listelerinde önemli bir yere sahip olan Ardahan Üniversitesi’nde 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi başladı. 3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılan kayıtlarda üniversitemizin birçok bölümlerinde doluluk oranı yüzde yüze ulaştı.
ARÜ’de 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde beş bine yakın öğrenci ders başı yaparak yeni döneme başladı. Üniversiteli olmanın heyecanını yaşayan öğrencilerimizden Güzel Sanatlar Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Eda Melisa Sural, “Kampüs çok güzel. Öğrencilere hitap eden bir yapısı var.” dedi. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Gültekin Arıkan, ARÜ yerleşkesinin sahip olduğu doğa ve mimari yapısının çok etkileyici olduğunu belirtti.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 1. Sınıf öğrencilerinden Elif Altun, “Ardahan Üniversitesi’nin güzel bir üniversite olduğunu düşünüyorum. Ayrıca önceki dönemlerde yapılan sosyal çalışmalar sayesinde öğrencilerin zamanlarını verimli değerlendirebildiklerini öğrenmek beni çok mutlu etti.” diye konuştu. BESYO 1. Öğrencisi Sibel Kansu ise Ardahan Üniversitesi’nin spor eğitimi başta olmak üzere spor ve sporcuya büyük destekler vermesinin önemli olduğunu kaydetti.
ARÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN İLGİSİ BU YIL DA YOĞUN OLDU
Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında uluslararası öğrenci yoğunluğu bakımında 3. sırada yer alan ARÜ, bu sene de uluslararası öğrencilerin ilk tercihi oldu. Öğrenci İşleri Daire Başkanı Evrin Yıldız, önceki eğitim-öğretim sezonuna oranla bu yılki öğrenci sayısında büyük artış olduğuna dikkat çekti. ARÜ bu sene de uluslararası öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Ardahan Üniversitesi’nin şu anda 222 uluslararası öğrenciye sahip olduğunu ifade eden Yıldız, “Uluslararasılaşma’ başta olmak üzere birçok alanda önemli başarılara imza atan üniversitemize uluslararası öğrencilerin kayıtları başarılı bir şekilde devam ediyor.” diye konuştu.
ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİMİZ ARÜ’LÜ OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYOR
Ardahan Üniversitesi’ne kayıt yaptıran uluslararası öğrencilerin ARÜ’lü olmanın sevincini yaşadığı gözlemlendi. Ukrayna’dan gelerek Ardahan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne kayıt yaptıran Mevlüd İsmailov adlı uluslararası öğrenci, “Gerçekten buranın kampüsü çok güzel ve büyük… Üniversite yerleşkesi çok güzel bir yere kurulmuş. Üniversiteyi çok beğendim.” diyerek ARÜ’yle ilgili görüşlerini paylaştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden ARÜ’de Yeni Eğitim-öğretim Yılı Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 16 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ARÜ’de Yeni Eğitim-öğretim Yılı Başladı haberi güncellenecektir.

  ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ
  04 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   02:59
  • Guneş
   05:00
  • Öğle
   12:27
  • İkindi
   16:21
  • Akşam
   19:31
  • Yatsı
   21:16
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı