Artvin Haberleri

ARTVİN HABERLERİ

  Artvin’de üreticilere 294 büyükbaş hayvan dağıtıldı

  DHA
  19 Aralık 2016 - 11:30Son Güncelleme : 19 Aralık 2016 - 11:30

  Artvin’de üreticilere 294 büyükbaş hayvan dağıtıldı

  TRABZON(DHA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca uygulamaya konulan Genç Çiftçi projesi kapsamında üreticilere 294 büyükbaş hayvan dağıtıldı.

  Kırsal Kalkınma Destekleri Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine ilişkin tebliğ kapsamında genç çiftçilerin tarım ve hayvancılığa yönlendirilmesi, sektörün canlı tutulması ve köyden şehre göçlerin tersine döndürülerek kırsal nüfusun arttırılması amacıyla Artvin’de 125’i büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, 38’i ise arıcılık, kanatlı ve bitkisel üretime yönelik olmak üzere 163 genç çiftçi, 30 bin lira hibe desteğinden yararlanmaya hak kazandı.

  Artvin Belediyesi Hayvan Pazarı’nda, Vali Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dursun Okur ve şube müdürlerinin katılımıyla hak sahibi çiftçilere büyükbaş hayvanlar ücretsiz olarak verilmeye başlandı.
  Projenin bölgeye hayırlı olması dileğinde bulunan Vali Doğanay, Artvinli çiftçilere 5 milyon liralık destek sağlandığını belirterek, üreticilere verilen 6’şar büyükbaş hayvanın katlanarak çoğalması temennisinde bulundu.

  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dursun Okur ise, üreticilere dağıttıkları büyükbaş hayvanların aile ekonomilerine büyük katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Okur, “Projede hak kazanan 49 genç çiftçimizden her birine 6 baş olmak üzere Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden temin edilen 294 büyükbaş hayvan teslim edildi. Büyükbaş hayvancılık konusunda geri kalan 35 çiftçiye de ilerleyen günlerde hayvan teslimi yapılacak” diye konuştu.

  Konuşmaların ardından kura yöntemi ile çiftçilere büyükbaş hayvanlar ücretsiz olarak dağıtıldı.
   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  ArtvinBugün17 ºCAçık
  • Perş12 ºC
  • Cuma9 ºC
  • Cmts7 ºC
  • Pazr7 ºC
  • Pzts20 ºC
  • Salı22 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı