Artvin Haberleri

ARTVİN HABERLERİ

  Artvin'de eylem yasağı süresi yine uzatıldı

  DHA
  20 Aralık 2016 - 15:56Son Güncelleme : 20 Aralık 2016 - 15:57

  Artvin'de eylem yasağı süresi yine uzatıldı

  Adem GÜNGÖR/ARTVİN, (DHA) - ARTVİN’in Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkisi'nde madencilik yapılması için, 'ÇED Olumlu' raporunun yürütmesinin durdurulması talebiyle açılan çevre davasının karar duruşması öncesi başlatılan eylem yasağı, valilik tarafından 18 Aralık’tan geçerli olmak üzere bir kez daha uzatıldı.
  Cerattepe'de madencilik faaliyetiyle ilgili Rize İdare Mahkemesi’nde 19 Eylül’de yapılan karar duruşması öncesinde 19 Ekim’e kadar her türlü eyleme yasak getiren, ardından da yasak süresini önce 19 Kasım’a, sonra da 18 Aralık'a kadar uzatan Artvin Valiliği,  yasağın bir ay daha uzatıldığını açıkladı. Artvin Valiliği internet sitesinden yapılan açıklamada yasağın gerekçesi şöyle duyuruldu:
  "Mevcut huzur ortamının devamı, kamu düzeninin bozulmaması ile vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; her türlü yürüyüş, basın açıklaması, toplantı, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, afiş, pankart, bildiri vb. türündeki tüm etkinlikler, bu etkinliklerin öncesi, sırası ve sonrasında oluşabilecek şiddet hareketleri gerekçesi ile 18/12/2016 tarihinden geçerli olmak üzere bir ay süreyle yasaklanmıştır."

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  ArtvinBugün16 ºCSıcak
  • Cuma13 ºC
  • Cmts18 ºC
  • Pazr21 ºC
  • Pzts19 ºC
  • Salı21 ºC
  • Çarş24 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı