ARTVİN HABERLERİ

Artvin İl Koordinasyon Kurulu, Vali Cirit başkanlığında toplandı

AA / Bayram SARAYOĞLU
29.01.2015 - 10:18Son Güncelleme :
AA / Bayram SARAYOĞLU

ARTVİN (AA) - Artvin İl Koordinasyon Kurulu'nun 2015 yılı birinci dönem toplantısı. Vali Kemal Cirit başkanlığında toplandı.

Artvin Valiliği Çoruh toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcıları Önder Coşğun ve Mehmet Ali Öztürk, Karayolları 10. Bölge Müdür Yardımcısı Turgay Çolak, DSİ 26. Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan ,yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge ve il müdürleri, kaymakamlar, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları ile meslek odalarının başkanları katıldı.

Vali Cirit, 2015 yılının birçok alanda rekorlara imza atacakları bir yıl olması temennisi ile başladığı konuşmasında, 2014'te baraj ve yol yapım projelerinin yanında çeşitli altyapı, eğitim, yükseköğretim, sağlık ve diğer alanlarda olmak üzere Artvin'de kamu hizmet ve yatırım ihtiyaçlarının karşılanması adına önemli işler gerçekleştirildiğini söyledi.

Rutin faaliyetlerin bir meşguliyet olarak değerlendirilebileceğini ifade eden Vali Cirit, "Onun için profesyonel yönetici olarak ilgili kuruluşlarımızın başındaki arkadaşlarımızın temel hedefi iş üretmek olacak, bizlerin hedefleri iş üretmek olacak. Bu bakımdan 2015’i her meslekteki arkadaşlarımızın daha fazla gayret göstereceği bir yıl olarak ifade ettim. Yani her alanda rekor kırmak niyetimiz var" dedi.

-Marka ve patent başvuruları

Marka ve patent konularına değinen Vali Cirit, "Maalesef 2014 yılında sadece beş marka ve bir adet patent başvurumuz var. Tabi burada üretici sektörün yoğun olarak bulunduğu iller başı çekmekte. İlk sırada İstanbul, Ankara İzmir gibi iller yer alıyor ama Doğu Karadeniz'in nüfus olarak en küçük ili Artvin'in nüfusunun ötesinde özgül ağırlığı düşünerek birçok konuda bunu başarmamız gerektiğini düşünenlerdenim. Her sektör bunu bir kez daha gözden geçirsin. Arkadaşlarımız buradaki sorumluluklarını lütfen düşünsün ve önümüzdeki sürece göre vatandaşlarımızı yönlendirme konusunda biraz daha gayretli olsun" diye konuştu.

-Turizm faaliyetleri

Artvin’de turizm alanında faaliyet gösteren işletmelerin turizmden hak ettiği payı alabilmesi için yürütülen tanıtım ve organizasyonlara bu yıl da devam edeceklerini vurgulayan Vali Cirit, şöyle devam etti:

"2015 yılında özellikle turizmde, bu alandaki hizmet kollarında görev alan arkadaşlarımızın daha çok gelir kazanmasını özelikle gönülden arzu etmekteyiz. Çünkü yan dallarıyla birlikte turizm birçok sektörü de etkilemekte ve bu alandaki tanıtım ve organizasyonlarla birlikte nitelikli turist konusunda çalışmalarımız devam edecek. Artvin'i aşağı yukarı, kayıtlı kayıtsız bir milyon nüfusla tanıştırdık ama arzu ettiğimiz turizm gelirini sağlayamadık. Bu konuda turizm gelirini attıracak çalışmalar içerisinde olacağız bunu da sizlerle birlikte yapacağız."

-Sarp sınır kapsısı yeniden modernize edilecek

Sarp sınır kapısının mevcut durumunun artan insan ve araç trafiği konusunda ihtiyaca cevap veremez hale geldiğinin altını çizen Vali Cirit, buranın da yeniden düzenlenmesiyle ilgili çalışmalar yürütüleceğini dile getirdi.

Hopa'ya yeni bir dolgu alanının kazandırılmasıyla ilgili çalışmaların da belli bir seviyeye geldiğine değinen Vali Cirit, "Yıllardır istenen çalışmada ciddi bir noktaya ulaşıldı. Batum ile Hopa arasında bir demiryolu bağlantısı için fizibilite çalışması başlatıldı. Bu çok önemli bir gelişmedir. Artık Uzak Doğu'ya kadar uzanacak bir demiryolu taşımacılığının da önü açılacak. 2023 hedefi doğrultusunda sağlıkta, eğitimde, tarımda ve her alanda başarı sergilememiz gerekir" dedi.

Daha sonra ilgili kurumların temsilcileri, 2015 yılı çalışma planları ilgi ilgili sunumda bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Artvin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Artvin ilinden Artvin İl Koordinasyon Kurulu, Vali Cirit başkanlığında toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2015 tarihinde saat 10 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Artvin İl Koordinasyon Kurulu, Vali Cirit başkanlığında toplandı haberi güncellenecektir.

  ARTVİN NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   04:43
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   12:09
  • İkindi
   15:06
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı