Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Artvin’de fuhuş operasyonu: 16 kişi tutuklandı

  Hakan AYDIN/ŞAVŞAT (Artvin), (DHA)
  30.07.2007 - 17:03 | Son Güncelleme: 30.07.2007 - 17:03

  ARTVİN’in Şavşat İlçesi'nde, fuhuşa aracılık etmek, insan ticareti yapmak, suç işlemek için örgüt kurmak gibi suçlardan gözaltına alınan 17 kişiden 16’sı tutuklandı.

  Bir ihbarı değerlendiren polisin gerçekleştirdiği ‘Sahara’ operasyonunda Şavşat'taki 5 otel ve 4 gazinoya eş zamanlı baskın düzenlendi. 15’i erkek, 2’si kadın 17 kişi gözaltına alındı. İşyerlerinde 2 tabanca ve bu tabancalara ait çok sayıda mermi ile delil niteliği taşıyan evrak ele geçirildi.

  BİR DE YABANCI UYRUKLU KADIN TUTUKLANDI

  Operasyon sırasında 15 Rus, 10 Gürcistan, 1 Kırgızistan, 1 Azeri ve bir de Türk vatandaşı 28 kadın da gözaltına alınarak Artvin İl Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulandı. Bu kadınlardan Gürcistan uyruklu birinin yurda giriş yasağı bulunduğu, pasaport incelemesinde de giriş kaşesinin sahte olduğu saptandı. Bu kadın, Şavşat Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi ve pasaport kanuna muhalefet suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. Baskı, tehdit ve şiddete maruz kaldıklarını, cinsel istismara uğradıklarını söyleyen 3 kadın ise koruma altına alındı. Diğer yabancı uyruklu kadınlar ise sınır dışı edildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı