ARTVİN HABERLERİ

Artvin Belediye Başkanı Kocatepe:

AA / Yusuf OKUR
19.01.2015 - 17:53Son Güncelleme :

- "Artvin'in 93 yıllık çöp kabusu bitti"

AA / Yusuf OKUR

ARTVİN (AA) - Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, "Artvin’in 93 yıllık çöp kabusu bitti" dedi.

Kocatepe, yaptığı açıklamada, çöplerin katı atık aktarma merkezinden çöp nakil aracıyla yeni düzenli depolama alanı olarak tahsis edilen varyant yolu üzerinde bulunan eski çimento yoluna taşınacağını belirtti.

Kentin girişindeki İskebe Mahallesi'nin alt kısmında bulunan, çevre ve görüntü kirliliğine yol açan vahşi çöp depolama alanının 21 Ocak 2015 Çarşamba gününden sonra tarih olacağını bundan sonra düzenli depolama ile şehrin en büyük sorununun ortadan kaldırılacağını ifade eden Kocatepe, şunları kaydetti:

"Çöp sorunu ÇOKAP bünyesinde çözüme kavuşana kadar A, B , C planlarımızı devreye koyduk. C planımız olan varyantta eski çimento yolunun 80 dönümlük, bin 200 metre uzunluğunda yolun tahsisini aldık. Bütün prosedürleri yerine getirerek bu çarşamba günü katı atık aktarma merkezimizin de açılışını yaparak artık şehrin çöpünü yeni yerine taşıyacağız. Kayalık olan bölgede alttan büyük hendekler kazıp kil döşedikten sonra üstüne beş metreyi geçmeyecek şekilde çöp dökülecek. 10 metreden yukarı baca koymanız lazım, gaz üretiliyor. Beş metreyi geçmeyecek şekilde hazırlanacak. Bir tır iki günde bir anca doluyor. 26 metreküp çöp çıkıyor iki günde bir onu döküp üstünü hemen toprakla örtmek bazı yerlerde duvar yapmamız gerekir, bazı yerlerde bu dediğimiz ölçülerde üç metre dört metre inecek. Bu şekilde çöpümüzü sorunsuz şekilde depolamış olacağız."

Artvin haklını 21 Ocak 2015 Çarşamba günü saat 11.00’de yapılacak Şehitlik köyü Artvin – Erzurum kara yolunun 1. kilometresindeki katı atık aktarma ve yeni düzenli çöp depolama merkezinin açılışına davet eden Kocatepe, daha temiz ve daha yaşanılabilir bir Artvin için çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Artvin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Artvin ilinden Artvin Belediye Başkanı Kocatepe: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ocak 2015 tarihinde saat 17 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Artvin Belediye Başkanı Kocatepe: haberi güncellenecektir.

ARTVİN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:25
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:53
 • Yatsı
  18:30
Sayfa Başı