« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Artukmaç: 'Ben Fenerli değilim'

Gençlerbirliği Başkan Vekili Tarık Artukmaç, kendisi hakkında kamuoyunda oluşan tepkiler hakkında açıklamalarda bulundu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasında oynanan başkent ekibinin yediği bir gol sonrasında evsahibi ekibin yöneticilerinden Mahmut Uslu ile çak yapmasının ardından kamoyunda oluşan tepkilere yanıt veren Gençlerbirliği Başkan Vekili Tarık Artukmaç, olayın arka yüzünü anlattı.

Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Roberto Carlos'un Türkiye'ye gelişinde etken olduğu yönünde basında çıkan haberlere değinen Tarık Artukmaç, ''Roberto Carlos bir tatil dönüşü benim bulunduğum uçağa binen bir sporcu. Benim İspanya'ya giderken asıl amacım Real Madrid - Mallorca maçını izlemekti. Maçı seyrettikten sonra tesadüfen uçakta Roberto Carlos ile karşılaştım. Bu tesadüften de mutsuz değilim. Çünkü ünlü bir futbolcuyla beraber aynı uçakta gelmek güzel birşey. Benim için güzel bir anı oldu. Böyle dünya çapında bir oyuncu Galatasaray veya Beşiktaş'a da gelebilirdi. Abdul Kader Keita'yı da çok beğeniyorum ve keşke onunla da aynı uçakta gelebilseydim. Dolayısıyla bunlardan herhangi bir mana çıkarılmaması gerekir. Ben de defalarca Fenerbahçeli olmadığımı söyledim'' dedi.

SADECE BİR REFLEKSTİ

Fenerbahçeli yönetici Mahmut Uslu ile Gençlerbirliği kalesine atılan bir gol sonrası 'çak' yapmasının ardından kendisine yöneltilen eleştirilere cevap veren Başkan Vekili Artukmaç, ''Gençlerbirliği ile yapılan maçta attıkları golün sevincini arkadaşları ile paylaştıktan sonra hızını alamayıp benimle de paylaşma ihtiyacı duydu. Sonra da benim kim olduğumu ve kimliğimi unuttu. Kendisi benim iyi bir dostumdur. Kendisi o hareketi kasıtlı yapmamıştır ve ben de istem dışı bir şekilde cevap verdim. Devre arasında neden öyle yaptığını sorduğumda da unuttuğunu söyledi. Bu konuda beni eleştiren insanlara hak veriyorum. Beni bilen ve yakından tanıyan arkadaşlarım bu hareketi hangi manada yaptığımı biliyorum. Sadece bir televizyon görüntüsüne baktığımda beni eleştirenlere hak veriyorum. Onların yerinde olsam ben de aynı tepkileri gösteririm. Zamanla insanlar beni tanıdıkça yapılan hareketi daha iyi idrak edecekler. Ben Gençlerbirliği taraftarıyım ve tuttuğum ikinci bir takım yoktur. Gençlerbirliği'nin Fair-Play ruhuna inanmışımdır ve özel hayatım da buna aittir. Eşim bile beni tenkit ediyor. Anlıyorum ki eşim benden daha fanatik. Hem eşime hem de beni eleştiren diğer insanlara hak veriyorum. Ve şunu çok net söylüyorum ki Fenerbahçeli değilim. Hatta Fenerbahçeli dostlarımın çoğu da beni Galatasaraylı zannediyorlar. Burada temel konu şudur; İnsanların mutlaka büyük takımların sempatizanı olduğu düşüncesi var. Sadece Ankaragücü, Manisaspor veya Gençlerbirliği'ni tutumayız gibi bir düşünce var. Demek ki Türkiye'de önyargı bu kadar hakim konulara'' diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz