Gündem Haberleri

  Arto'yu vurdular

  Hürriyet Haber
  25.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Son zamanlarda yaptığı açıklamalarda bazı sanatçıların da tepkisini çeken ‘‘sivri dilli’’ şarkıcı Arto, dün sabah Etiler'deki bir çorbacıdan çıktığı sırada yanına yaklaşan kimliği belirsiz bir kişi tarafından bacaklarından kurşunlandı.

  Asıl adı Harutyan Dalga olan 31 yaşındaki şarkıcı Arto, dün sabah, Etiler Nispet Bar'daki programını bitirdikten sonra Nispetiye Caddesi'ndeki Şayan İşkembecisi'ne gitti. Çalıştığı barın işletmecisi olan arkadaşı eski VJ Ataberk'le birlikte çorba içen Arto, evine gitmek için saat 07.00'de dışarı çıktı. Otomobiline binerken Arto'nun yanına gelen kimliği belirsiz bir kişi, hiçbir şey söylemeden belindeki silahı çekip yedi el ateş etti. Saldırgan yakında bekleyen bir arkadaşı ile kaçarken her iki bacağına da beş mermi isabet eden Arto, kanlar içinde yere yığıldı. Arto, olay yerine koşan garsonlar tarafından bir taksiye bindirilerek Metropolitan Florance Nightingale Hastanesi'ne kaldırıldı ve hemen ameliyata alındı. Yaklaşık iki saat süren ameliyatın ardından Arto'nun bacaklarındaki dört mermi çıkarılırken sağ bacağında kalan bir merminin bugün alınacağı belirtildi.

  Arto, hastanede polise verdiği ilk ifadesinde kendisini vuran kişiyi tanımadığını söyledi. Polis Arto'nun verdiği bilgiler doğrultusunda saldırgan ve arkadaşının eşkalini belirledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı