Gündem Haberleri

  ‘Artistlik yapma polislik yap’ soruşturması

  Eyüp SERBEST / İSTANBUL
  16.12.2014 - 04:11 | Son Güncelleme:

  UYUŞTURUCUYLA mücadele etmek için yazdığı kitaplarla tanınan uzman narkotikçi polis memuru İsa Altun’a, son kitabı ‘Bonzai’den yola çıkarak çekilen ‘Bonzai Ölüm Meleği’ filminde oynadığı gerekçesiyle soruşturma açıldı.

  Yönetmen Gökmen Yıldız’ın çektiği, 19 Ekim’de galası yapılan film, taksi şoförlüğü yapan Umut’un uyuşturucuyla tanışmasını, sonrasında yaşadıklarını ve uyuşturucudan ölümünü anlatıyordu. Filmde rol alan 35 oyuncunun arasında eski uyuşturucu bağımlılarının yanı sıra, narkotikçi polis İsa Altun da vardı. Emniyet Genel Müdürlüğü filmin vizyona girmesinin ardından Altun’a filmde izinsiz oynadığı gerekçesiyle soruşturma başlattı.

  Hayatını uyuşturucuyla mücadeleye adayan İsa Altun’un son kitabı “Benim Çocuğum Kullanmaz Demeyin” de bağımlılar kendi hikâyeleri anlatıyor.

  ‘Ders olsun diye’

  YÖNETMEN Gökmen Yıldız gala gösteriminde, filmi çekmesinin nedenini şöyle anlatmıştı: “Film taksi şoförlüğü yapan ‘Umut’ isimli gencimizin baştan sona bonzaiye nasıl alıştığını ve sonunda nasıl öldüğünü anlatıyor. Gençlerimize ders olsun diye bu bonzai pisliğini görsel olarak anlattık. Bu filmi izleyen gençler, bonzai ismini duyduğu zaman kaçacaklar.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı