Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Artist, 1 Kasım'da başlıyor

  Hürriyet Haber
  22 Ekim 2008 - 16:11Son Güncelleme : 22 Ekim 2008 - 17:11

  18. İstanbul Sanat Fuarı/ARTİST 2008, 1 ile 9 Kasım tarihleri arasında 4 büyük salonda 100'ü aşkın katılımcıyla sanatsever ve koleksiyonerleri ağırlayacak.

  Alınan bilgiye göre, Fuar, Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi tarafından, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

  Fuarın onur ödülleri, 3 Kasımda TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki Interexpo Salonu'nda gerçekleştirilecek törenle sahiplerine sunulacak. Bu yıl “Onur Sanatçısı Ödülü” Türk heykel sanatının önemli ismi Mehmet Aksoy'a, “Onur Eleştirmeni Ödülü” Güven Turan'a, “Sanatsever Kurum Ödülü” Beşiktaş Belediyesi'ne ve “Koleksiyoner Onur Ödülü” Nahit Kabakçı'ya verilecek.

  Fuar kapsamında Mehmet Aksoy'un heykellerinden oluşan sergi ile koleksiyoner Nahit Kabakçı'nın Türk resim sanatının önemli örneklerinden oluşan resim koleksiyonu sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

  Çağdaş Türk resminin önemli temsilcisi ressam Prof. Dr. Asım İşler'in anısına düzenlenen resim sergisi de sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Yapıtları yurt içi ve dışında pek çok önemli müze, özel kurum ve kişilerde yer alan sanatçı adına düzenlenen sergide, 1990 ile 2005 yılları arasındaki tuval ve gravür eserleri yer alacak.

  İstanbul Sanat Fuarı, ilk kez 1991 yılında 39 katılımcıyla 1250 metrekare bir salonda sanatseverlerle buluştu. Bu yıl 4 büyük salonda 100'ü aşkın katılımcıyla toplam 15 bin metre karelik bir alanda sanatseverleri ve koleksiyonerleri ağırlamaya hazırlanan fuar, 27. İstanbul Kitap Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı